Trwa ładowanie...
d1yy6ih

Polak skazany za protest w Niemczech. Wyrok ws. szczytu G20

Sąd rejonowy w Hamburgu skazał na sześć miesięcy w zawieszeniu Polaka aresztowanego na początku lipca podczas odbywającego się w tym mieście spotkania na szczycie G20. Sąd uznał 24-latka winnym naruszenia ustawy o broni i materiałach wybuchowych.
Share
 Podczas szczytu G20 7 i 8 lipca w Hamburgu w starciach z protestującymi rannych zostało niemal 500 policjantów.
Podczas szczytu G20 7 i 8 lipca w Hamburgu w starciach z protestującymi rannych zostało niemal 500 policjantów.Źródło: Forum
d1yy6ih

Kara jest zgodna z propozycją prokuratury. - Sąd jest pewny, że oskarżony był w drodze na demonstrację - powiedział przewodniczący składu sędziowskiego, cytowany przez dpa.

8 lipca podczas kontroli przed demonstracją antyglobalistów policja znalazła w plecaku Polaka siedem rac, pojemnik z gazem pieprzowym, okulary do nurkowania, linę i czarny strój.

Zobacz też: Historyczne spotkanie w Hamburgu

Student tłumaczył, że podróżował autostopem do Hiszpanii, race zamierzał odpalić na spotkaniu ze znajomymi, a pojemnik z gazem ma jako autostopowicz zawsze przy sobie.

d1yy6ih

Twierdził, że zatrzymano go w drodze do obozowiska uczestników protestu, gdzie rozbił swój namiot.

Zatrzymani po zamieszkach

W poniedziałek, w pierwszym procesie uczestników protestów przeciwko G20, sąd wydał zdaniem mediów zaskakująco surowy wyrok. 21-letni obywatel Holandii został skazany na dwa lata i siedem miesięcy więzienia.

Sędziowie uznali Holendra za winnego poważnego zakłócenia spokoju publicznego, niebezpiecznego uszkodzenia ciała, ataku na urzędnika oraz stawiania oporu. 21-latek rzucił dwiema butelkami w policjanta podczas zajść w dzielnicy Hamburga Schanzenviertel, trafiając go w hełm i nogę.

d1yy6ih

Podczas szczytu G20 7 i 8 lipca w Hamburgu doszło do starć sił porządkowych z uczestnikami skrajnie lewicowego "czarnego bloku" oraz innymi ekstremistami. Rannych zostało blisko 500 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Uczestnicy burd zdemolowali i obrabowali wiele sklepów. Uczestnicy protestów zarzucają policji brutalne traktowanie.

d1yy6ih

Podziel się opinią

Share
d1yy6ih
d1yy6ih
Więcej tematów