Trwa ładowanie...
d2y9ma6

Polak skazany za napaść na Egipcjanina. "Rasizm jest naganny"

Do zdarzenia doszło w Łomży. 20-letni mężczyzna pobił i skopał starszego o 10 lat pochodzącego z Egiptu pracownika lokalu z kebabem. Sędzia orzekający w sprawie nie miał wątpliwości - ten czyn bezwzględnie zasługuje na karę. Oskarżony trafi do więzienia.
Share
Polak skazany za napaść na Egipcjanina. "Rasizm jest naganny"
Źródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
d2y9ma6

20-latek pobił mężczyznę 11 listopada zeszłego roku, zrobił to z kolegą, który też został już zidentyfikowany. Napastnicy wyzywali pracownika lokalu z kebabem i krzyczeli do niego: "Uciekaj, my tu ciebie nie chcemy! To nie jest twój kraj". W wyniku napaści Egipcjanin doznał ciężkich obrażeń i trafił do szpitala. Po dojściu do siebie postanowił razem z rodziną opuścić miasto.

Sędzia, Grzegorz Skordzki, wygłosił trwającą ponad 20 minut przemowę uzasadniającą wyrok. Jak czytamy na portalu 4lomza.pl Skrodzki podkreślał, że " materiał dowodowy, zgromadzony w postępowaniu i w toku rozprawy, nie budzi wątpliwości, że oskarżony dopuścił się czynu, a jego zachowanie miało ewidentnie cechy napaści z powodów narodowych i etnicznych".

Sędzia podkreślał też, że problem napaści na tle rasistowskim rośnie. - Ostatnio rozszerzyła się skala ataków na cudzoziemców. Niedopuszczalne jest atakowanie i sprawianie krzywdy innym ludziom, a tym bardziej naganna jest ksenofobia i rasizm. Ta postawa sprzeciwia się wartościom ludzkim i społecznym. Jesteśmy światem wielokulturowym - wyjaśniał.

Oskarżony był już wczesniej skazany za targnięcie się na czyjeś życie. Dano mu szansę poprawy i resocjalizacji ale z niej nie skorzystał. Teraz ma spędzić w więzieniu 7 miesięcy i zapłacić 460 złotych za zniszczenie mienia poszkodowanego.

Czytaj również: Napad na bar z kebabem w Łodzi. Odpowiedzą za rasizm

d2y9ma6

Podziel się opinią

Share
d2y9ma6
d2y9ma6
Więcej tematów