Trwa ładowanie...
d1idlum

Polak dostał zakaz lotów Ryanairem. "Był tak pijany, że nic nie rozumiał"

Zakaz lotów liniami Ryanair dostał od przewoźnika 62-letni Czesław F. - podał dziennik "The Times". Wydarzenia z 12 stycznia mogły nie pozostać w jego pamięci, bo był totalnie pijany. Na pokładzie przewrócił się na trzyletnie dziecko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polak przeprosił za wydarzenia na pokładzie samolotu Ryanair. Sąd potraktował go łagodnie
Polak przeprosił za wydarzenia na pokładzie samolotu Ryanair. Sąd potraktował go łagodnie (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d1idlum

Polak dostał zakaz lotów liniami Ryanair, po tym, jak w stanie wskazującym na znaczne spożycie, przewrócił się na pokładzie samolotu na trzyletnie dziecko - podaje brytyjski dziennik "The Times". Dziecku na szczęście nic się nie stało.

Inspektor Tom Kennedy, który zeznawał w sądzie rejonowym w irlandzkim Ennis w środę, stwierdził, że Polak zataczał się już po wejściu do samolotu, lecącego do Shannon 12 stycznia. Musiał być już pijany na terenie portu lotniczego w Modlinie, z którego startował. Pił prawdopodobnie właśnie tam.

- Nie powinien być w ogóle wypuszczony z lotniska do samolotu. Był tak odurzony alkoholem, że nie był nawet w stanie zrozumieć problemów, które wywołał - powiedział Kennedy na rozprawie.

d1idlum

*Przez Brexit będą problemy z lotami Ryanair? *

Wracał do Irlandii ze świąt Bożego Narodzenia. Adwokat Polaka, stwierdził, że jego klient "zapijał smutki".

W Irlandii mieszka sam od dziesięciu lat, żeby zarobić na rodzinę w Polsce. Pracuje w kuchni, robiąc obiady dla dzieci w szkole.

d1idlum

Powroty z domu w Polsce do pracy w Irlandii nie bardzo mu się uśmiechają. Adwokat stwierdził, że zakaz lotów liniami Ryanair bardzo utrudni mu kontakt z rodziną w Polsce.

62-latek przeprosił wszystkich pasażerów lotu, a szczególnie małe dziecko, na które się przewrócił. Sąd potraktował Czesława F. dość łagodnie, bo zeznania załogi wskazują, że nie był agresywny. Polak został zwolniony za kaucją 500 funtów płatną do 9 maja. Musi też wpłacić 500 funtów kary na cele społeczne.

d1idlum

Podziel się opinią

Share
d1idlum
d1idlum