Trwa ładowanie...
d28dccb

Polak był prześladowany w pracy. Otrzyma 14 tys. funtów odszkodowania

Polak pracujący w restauracji Sizzlers w Irlandii Północnej ma otrzymać 14 tys. funtów odszkodowania od właścicieli sieci. Sąd w Belfaście orzekł, że Damian Anysz był tam prześladowany przez swoje pochodzenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Irlandzki sąd przyznał Polakowi 14 tys. odszkodowania
Irlandzki sąd przyznał Polakowi 14 tys. odszkodowania (Fotolia)
d28dccb

Polak oskarżył swoich byłych pracodawców o to, że tolerowali ataki na tle rasowym, dyskryminację i nadużycia słowne, których był ofiarą. Anysz pracował w Sizzlers jako szef kuchni od listopada 2016 do lipca 2018 r.

Polak zeznał, że był wielokrotnie atakowany przez pracownicę restauracji. Gdy w maju 2017 r. zaoferował jej pomoc, ta odpowiedziała: "powinieneś wrócić do swojego kraju". Anysz poskarżył się wtedy szefostwu. Przez pewien czas współpracownica traktowała go lepiej, ale wkrótce znów zaczęła go szykanować.

Polak był prześladowany w pracy. Otrzyma 14 tys. funtów odszkodowania

Kobieta wypominała mu kraj pochodzenia używając wulgaryzmów. Podobnie zachowywali się inni współpracownicy. Sąd w Belfaście uznał, że Anysz był poniżany, a przeciw niemu zorganizowano "wyraźną szeptaną kampanię, która miała odizolować go od kolegów".

d28dccb

Polak wygrał proces, ale pieniędzy - jak donosi "Belfast Telegraph" - jak na razie nie otrzymał. Restauracja jest obecnie niewypłacalna. Poza zapłatą 14. tys funtów odszkodowania (ok. 70 tys. zł), sąd nakazał właścicielom Sizzlers zapłacenie Anyszowi ponad tys. funtów za złamanie warunków umowy.

Źródło: Onet

Czytaj też: Polacy ukradli cyjanek potasu w Norwegii. Zostali zatrzymani
Brutalne zabójstwo Polaka w Irlandii Płn. Przełom w sprawie

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28dccb

Podziel się opinią

Share
d28dccb
d28dccb