Trwa ładowanie...
Maghera

Brutalne zabójstwo Polaka w Irlandii Płn. Przełom w sprawie

Niespodziewany zwrot ws. zabójstwa 36-letniego Piotra K. w Irlandii Północnej. Po kilku miesiącach policja aresztowała 16-latka i postawiła mu zarzut morderstwa. Zatrzymana została również jego o rok młodsza koleżanka.

Share
Brutalne zabójstwo Polaka w Irlandii Płn. Przełom w sprawie
Źródło: psni.police.uk
d29yj1g

Do zabójstwa Polaka doszło na początku kwietnia. Jego ciało znaleziono w opuszczonej siedzibie miejscowej parafii przy Glen Road w Magherze. Przed śmiercią został dotkliwie pobity. Na jego ciele znaleziono liczne obrażenia.

W maju policja wpadła na trop. Wskazywał, że przed śmiercią Polaka mógł ktoś śledzić. Irlandzkie służby udostępniła nagranie z kamer miejskiego monitoringu, na którym było widać ostatnie chwile życia Piotra K. Zaapelowano o pomoc. Przesłuchano cztery osoby, ale okazało się, że żadna z nich nie ma związku ze śmiercią 36-latka.

d29yj1g

Po kilku tygodniach od tamtych wydarzeń policja aresztowała 16-latka oraz jego o rok młodszą koleżankę. Do zatrzymań, jak informuje "The Irish News", doszło we wtorek rano. 16-latek usłyszał zarzut morderstwa. 15-latka - zarzut zatajenia prawdy. Oboje pozostają w areszcie.

Detektyw Jasona Murphy komentował w maju, że atak mordercy był "okrutny, długotrwały i niczym nie sprowokowany".

Polak był bezdomny. Na ulicach miast Irlandii Północnej żył od kilkunastu lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "To mogła być prowokacja". Rybacy odpierają zarzuty mordowania fok

d29yj1g

Podziel się opinią

Share
d29yj1g
d29yj1g
Więcej tematów