Trwa ładowanie...
d3fvu3j

Polacy o dwóch latach rządów PiS: dla 37 proc. to zmiana na gorsze, 36 proc - na lepsze

Polacy są podzieleni ws. oceny dwuletnich rządów Prawa i Sprawiedliwości. Grupa krytyków, która uważa, że to "zła zmiana" jest tylko o jeden procent większa, niż grupa, która dostrzega tylko "dobrą zmianę". Prawie połowa ankietowanych uważa, że dzięki PiS-owi w kraju zaszły duże zmiany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło (Agencja Gazeta, Fot: Przemek Wierzchowski)
d3fvu3j

Polsat News publikuje sondaż Kantar Public przekazany PAP. Czy PO rządziłaby lepiej od PiS? W tej kwestii również zdania są podzielone. 28 proc. Polaków ocenia, że Platforma Obywatelska rządziłaby gorzej od PiS, 27 jest zdania, że tak samo, a 18 proc., że lepiej. 27 proc. badanych nie ma zdania.

Zobacz też: Kaczyński dziękuje Szydło

Większość badanych (47 proc.) ocenia zmiany w kraju wprowadzone przez partię rządzącą jako duże, natomiast 31 proc. wyraziło opinię, że są one małe. 37 proc. ankietowanych odpowiedziało w sondażu, że sytuacja w Polsce się pogorszyła, a 36 proc. dostrzega same plusy. 27 proc. badanych nie ma wyrobionej opinii na ten temat.

d3fvu3j

Dziesięć lat temu więcej Polaków źle oceniało Prawo i Sprawiedliwość

Politycy PiS mogą teraz zacierać ręce, ponieważ w 2007 r. więcej Polaków nie doceniało ich wysiłków. O małych zmianach mówiło 42 proc. badanych, 21 proc. oceniało zmiany jako duże. 32 proc. nie zaobserwowało wtedy żadnych zmian.

W 2007 r. większość badanych odpowiedziała, że PiS wprowadził zmiany na gorsze (42 proc.), polepszenie sytuacji w kraju dostrzegało - 37 proc. ankietowanych, a odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 21 proc. uczestników badania.

W sondażu z 8 listopada PiS straciło prawie 3 pkt poparcia i ma 37 proc. Nieznacznie (1 proc.) straciła też PO, która może liczyć na 20 proc. głosów (Sondaż IBRiS został przeprowadzony na zlecenie "Rzeczpospolitej").

d3fvu3j

We wtorek na wspólnej konferencji prasowej premier Beata Szydło i prezes Jarosław Kaczyński podsumowali dwulecie rządów PiS. - Pani premier, będąca pod różnymi naciskami, w trudnych sytuacjach nie zawiodła - mówił Kaczyński.

Przeczytaj też: Dwa lata rządów PiS. Zobacz z czym obcokrajowcy kojarzą Polskę

Źródło: Polsat News

d3fvu3j

Podziel się opinią

Share

d3fvu3j

d3fvu3j
Więcej tematów