Trwa ładowanie...
d9ya7qf

Polacy nie korzystają ze stron instytucji

(inf. własna)

d9ya7qf
d9ya7qf

5% Polaków deklaruje, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy korzystało ze stron www instytucji życia publicznego - dane te pochodzą z raportu opublikowanego w poniedziałek przez Taylor Nelson Sofres. Dla porównania w 27 krajach objętych badaniem z takich stron korzysta średnio 26% społeczeństwa.

Badanie przeprowadzone przez Taylor Nelson Sofres (w Polsce zrealizowane przez TNS OBOP) pokazuje, że 3% Polaków korzystało z rządowych stron www w celu znalezienia konkretnych informacji, zaś 2% w celu dotarcia do formularzy, które można wydrukować. Natomiast nikt z osób odwiedzających strony rządowe lub samorządowe nie deklarował, że tą drogą załatwił jakąś sprawę. 1% respondentów za pomocą stron www przekazywało jakieś informacje (np. dane osobowe czy dane o gospodarstwie domowym).

Z badań wynika, że Polacy w ogóle nie wykorzystują Internetu do płacenia np. podatków czy mandatów (lub jakichkolwiek innych zobowiązań finansowych wobec instytucji publicznych). Z kolei w krajach objętych badaniem średnio 6% dorosłych osób właśnie w ten sposób reguluje swoje należności (co wymaga podawania numeru karty kredytowej lub konta bankowego).

Wyniki badania wskazują na bardzo niski stopień zaufania do przekazywania przez Internet jakichkolwiek informacji osobistych. Aż 60% badanych Polaków uważa, że nie jest to wystarczająco bezpieczna forma informowania np. o numerze karty kredytowej, a jedynie 9% jest przeciwnego zdania. Dla porównania, w innych krajach odsetek osób, które nie mają zaufania do tej formy przekazywania informacji również jest wysoki i wynosi około 64%. (an)

d9ya7qf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9ya7qf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj