Trwa ładowanie...

Polacy apelują do papieża o ukrócenie kariery o. Rydzyka. Petycję podpisują co kilka sekund

W sieci pojawiła się petycja skierowana do papieża. Polacy apelują o interwencję w sprawie polityki prowadzonej przez o. Rydzyka. Liczba podpisów rośnie w zawrotnym tempie.
Share
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę głównąŹródło: PAP
d2wmk1e

Wczoraj na stronie avaaz.org z petycjami obywatelskimi pojawił się apel skierowany do papieża Franciszka. Chodzi o "ukrócenie" politycznej działalności o. Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Zdaniem autora petycji (Adama N.), duchowny używa katolicyzmu do wzbogacania się i zdobywania władzy, a jego działania są przejawem patologii w kościele.
"Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce. Politycy wspierają finansowo (z budżetu państwa) jego inwestycje, które na ogół nie mają nic wspólnego z religią, a on popiera ich w swoim radiu i telewizji" - czytamy w petycji.

Zdaniem autora polityka o. Rydzyka jest szerzeniem rasizmu i nienawiści, w konsekwencji doprowadzając do dzielenia Polaków i ciągłych sporów światopoglądowych. "Hierarchowie polskiego Kościoła Katolickiego w milczeniu akceptują niegodną chrześcijanina postawę Tadeusza Rydzyka. Sprawiają wrażenie jakby strach przed jego potęgą medialną i polityczną był silniejszy niż przywiązanie do zasad elementarnej przyzwoitości. " - pisze Adam N.

Reakcja na petycja jest niezwykła. Do tej pory podpisało ją ponad 3 tysiące osób, choć ta liczba zmienia się z sekundy na sekundę. Petycje musi podpisać 100 tysięcy Polaków.

d2wmk1e

Podziel się opinią

Share
d2wmk1e
d2wmk1e
Więcej tematów