Trwa ładowanie...

Pogrzeb Krauzego. Gliński: Był wzorem niezłomności i przyzwoitości

W Warszawie odbył się państwowy pogrzeb Antoniego Krauzego. W trakcie ceremonii głos zabrał minister kultury Piotr Gliński. Zmarłego reżysera nazwał wzorem.

Share
Pogrzeb Krauzego. Gliński: Był wzorem niezłomności i przyzwoitości
Źródło: Facebook.com, Fot: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Danuta Matloch
d15xhl2

– Dziękujemy i jesteśmy wdzięczni za Twoją pracę, odwagę i wierność. Wierność i nieskazitelność charakteru. To cechuje tylko największych – mówił w trakcie uroczystości pogrzebowych minister. – Ale wierzę, że dzięki Tobie będą też inni, następni, podobni. Bo mają wzór. Niezłomności i przyzwoitości – dodał.

Pogrzeb reżysera miał charakter państwowy. W dniu jego śmierci wystąpił o to wspomniany Gliński. Jego zdaniem, było to oczywiste. Prezydent Andrzej Duda odznaczył reżysera Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. – Oddajemy hołd artyście o wielkiej wrażliwości i kulturze ducha. A jednocześnie wspaniałemu, prawemu człowiekowi obdarzonemu prawdziwą odwagą i siłą charakteru – napisał prezydent Andrzej Duda w liście, odczytanym przez Adama Kwiatkowskiego.

Ostatnim dziełem Krauzego był "Smoleńsk", opowiadający o katastrofie z 10 kwietnia 2010 r. Zmiażdżony przez część krytyków stanowił interpretację tragicznych wydarzeń. Krauze zmarł w wieku 78 lat. Poza Glińskim pożegnali go m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i aktorka Katarzyna Łaniewska.

d15xhl2

Podziel się opinią

Share
d15xhl2
d15xhl2
Więcej tematów