Trwa ładowanie...
d3h40w3

Pogoda zwiastuje zimę. Tatry pokryły się pierwszą warstwą śniegu. TOPR ostrzega przed oblodzeniem

W najwyższych rejonach Tatr spadł pierwszy śnieg. Zdjęcie ośnieżonych Rysów umieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych TOPR. Ratownicy ostrzegają, że na szlakach mogą występować oblodzenia. Pogoda w górach przyniesie w najbliższych dniach niskie temperatury i pogodne niebo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda w Tatrach zachęci do długich wędrówek
Pogoda w Tatrach zachęci do długich wędrówek (Wikimedia Commons CC BY-SA)
d3h40w3

We wtorek rano na Facebooku TOPR pojawiła się informacja dotycząca warunków na najwyższym polskim szczycie. Na Rysach spadł pierwszy śnieg. Na szlakach należy zachować ostrożność, ponieważ miejscami może pojawić się oblodzenie.

- Uwaga!!! W najwyższych partiach Tatr spadła niewielka ilość śniegu. Możliwe oblodzenia, szczególnie na północnych wystawach. Prosimy o ostrożność – piszą na swoim profilu ratownicy TOPR i umieszczają zdjęcie zrobione przy Morskim Oku.

Pogoda w Tatrach zachęci do wędrówek

Pogoda w Tatrach w najbliższych dniach będzie rozpieszczać miłośników górskich wędrówek. Do piątku prognozowana jest słoneczna aura i wysokie temperatury w niższych partiach Tatr. W rejonie Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej i Doliny Chochołowskiej termometry będą wskazywały od 16 do 20 st. C. TPN informuje, że niewielki deszcz może się tu pojawić jedynie w czwartek.

d3h40w3

Zdecydowanie chłodniej będzie w wyższych partiach gór. Na Kasprowym Wierchu termometry odnotują w najbliższych dniach od 4 do 10 st. C, a w niedzielę będzie to jedynie 1-2 st. C. Opady deszczu pojawią się w piątek wieczorem i w sobotę. Bardzo podobne warunki będą panowały również na Mnichu, Kościelcu i Rysach.

Zobacz też: Tatry. Śmierć grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

d3h40w3

Podziel się opinią

Share
d3h40w3
d3h40w3
Więcej tematów