Trwa ładowanie...
dzddz34

Pogoda znów płata figla. GDDKiA i IMGW wydają ostrzeżenia

Po krótkim epizodzie "wiosennym" w środku zimy pogoda po raz kolejny płata figla. GDDKiA ostrzega przed deszczem kierowców z 8 województw. Z kolei IMGW wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem w 3 regionach Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda płata figla. GDDKiA ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach
Pogoda płata figla. GDDKiA ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach (East News, Fot: Damian KLAMKA/East News)
dzddz34

Trudne warunki do jazdy zapowiedziane zostały w województwach: pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, podkarpackim, zachodniopomorskim oraz lubelskim.

W tych regionach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega przed deszczem lub mżawką i prosi o ostrożną jazdę. Dodatkowo w Małopolsce może spaść śnieg. Instytucja przekazuje również, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne i obecnie pracują na nich cztery pojazdy do zimowego utrzymania.

dzddz34

Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla 3 województw - zachodniopomorskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego.

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz apeluje do Tuska ws. debaty z Kidawą-Błońską

Zmiana pogody. Silne podmuchy wiatru

W nadmorskich powiatach prognozowany jest wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, a w porywach do 75 km/h z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w strefie brzegowej.

dzddz34

Podobne porywy wiatru dotyczą regionów centralnej i wschodniej Polski. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12 do godz. 21.

   imgw

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

"Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega Instytut.

dzddz34

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzddz34

Podziel się opinią

Share

dzddz34

dzddz34
Więcej tematów