Trwa ładowanie...
d1s9rv9

Pogoda znów płata figla. GDDKiA i IMGW wydają ostrzeżenia

Po krótkim epizodzie "wiosennym" w środku zimy pogoda po raz kolejny płata figla. GDDKiA ostrzega przed deszczem kierowców z 8 województw. Z kolei IMGW wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem w 3 regionach Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda płata figla. GDDKiA ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach
Pogoda płata figla. GDDKiA ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach (East News, Fot: Damian KLAMKA/East News)
d1s9rv9

Trudne warunki do jazdy zapowiedziane zostały w województwach: pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, podkarpackim, zachodniopomorskim oraz lubelskim.

W tych regionach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega przed deszczem lub mżawką i prosi o ostrożną jazdę. Dodatkowo w Małopolsce może spaść śnieg. Instytucja przekazuje również, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne i obecnie pracują na nich cztery pojazdy do zimowego utrzymania.

d1s9rv9

Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla 3 województw - zachodniopomorskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego.

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz apeluje do Tuska ws. debaty z Kidawą-Błońską

Zmiana pogody. Silne podmuchy wiatru

W nadmorskich powiatach prognozowany jest wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, a w porywach do 75 km/h z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w strefie brzegowej.

d1s9rv9

Podobne porywy wiatru dotyczą regionów centralnej i wschodniej Polski. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12 do godz. 21.

imgw

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

"Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega Instytut.

d1s9rv9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1s9rv9

Podziel się opinią

Share

d1s9rv9

d1s9rv9
Więcej tematów