Trwa ładowanie...
d1pfj0g

Pogoda. Duża zmiana od środy. Najnowsza prognoza

Pogoda w nadchodzącym tygodniu nie będzie stabilna. Nad Polską przejdą następne fronty z deszczem, śniegiem i silnym wiatrem. Na kolejne 17 st. C na termometrach będziemy musieli poczekać, bo idzie ochłodzenie.
Share
Pogoda. Duża zmiana od środy. Najnowsza prognoza
Pogoda. Duża zmiana od środy. Najnowsza prognozaŹródło: twitter.com/wxcharts.com/screen
d1pfj0g

Przez cały tydzień na pogodę w Polsce wpływać będą ośrodki niżowe, przemieszczające się nad północną Europą znad Atlantyku przez Skandynawię po Rosję. To oznacza aurę "w kratkę" z opadami przelotnymi deszczu, a od połowy tygodnia na południu i na wschodzie z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu.

We wtorek silnie wiać będzie jeszcze w górach i na wybrzeżu, a sztorm na Bałtyku utrzyma się jeszcze dłużej. W głębi kraju odpoczniemy jednak przez kilka dni od wichury.

Z kierunków zachodnich zacznie napływać do nas jednak nieco chłodniejsze powietrze pochodzenia atlantyckiego - informują w prognozie dla Wirtualnej Polski synoptycy z biura Cumulus.

d1pfj0g

To więc już ostatnie godziny z bardziej wiosennymi temperaturami.

Zobacz też: Beata Szydło skrytykowała Roberta Biedronia. "Ona nic nie rozumie"

Przeczytaj też: Sztorm Dennis zepchnał statek widmo na irlandzkie wybrzeże

d1pfj0g

Pogoda. Nadchodzi ochłodzenie

We wtorek termometry pokażą od 7 st. C na północy do 9 st. C na południu. Z dnia na dzień będzie coraz chłodniej, a najniższą temperaturę odnotujemy w czwartek i piątek: od 2-3 st. C na wschodzie do 5-7 st. C na zachodzie.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Noce przez cały tydzień, prawie w całym kraju utrzymają się na plusie. Dopiero od czwartkowego poranka temperatura spadnie do -1, -2 st. C na wschodzie. W górach nocne przymrozki wystąpią od środy. W okolicach Zakopanego w drugiej połowie tygodnia nad ranem temperatura spadać będzie do -6, -8 st. C.

d1pfj0g

Po czwartkowym i piątkowym spadku w weekend temperatura ponownie wzrośnie i na termometrach zobaczymy od 5-6 st. C na wschodzie do 10-12 st C. na zachodzie.

Pogoda. W weekend znów powieje

O ile w tygodniu opady nie będą zbyt intensywne (bo w ciągu dnia nigdzie nie spadnie więcej niż 2-5 litrów wody na metr kw., o tyle podczas weekendu przybiorą na intensywności niemal w całym kraju. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę) spadnie od 5 do 10 l/m2, a w niedziele pasie północnym nawet do 15 l/m2. Natomiast w górach podczas weekendu dosypie od 5 do 10 cm świeżego śniegu.

Jednak na tym nie koniec, bo podczas weekendu poza intensywniejszymi opadami ponownie wzrośnie prędkość wiatru, który w porywach dochodził będzie do 70-90 km/h.

d1pfj0g

Oczywiście w górach będzie wiało jeszcze mocniej: w porywach do 110-140 km/h. Przy tak silnym wietrze Bałtyk znów rozkołysze się do 8-11 st. Bft.

Pogoda. Orientacyjna prognoza na następny tydzień

W ostatnim tygodniu lutego niewiele się zmieni - wynika z obecnych modeli pogodowych. Prognozowane są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

d1pfj0g

Nadal - jak na tę porę roku - będzie dość ciepło, bo temperatura wahać będzie się w przedziale od 5 do 10 st. C, a w niektóre dni na zachodzie i południu przekroczy nawet 10. kreskę na słupkach termometrów.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pfj0g

Podziel się opinią

Share
d1pfj0g
d1pfj0g
Więcej tematów