Trwa ładowanie...

Pogoda zaskoczyła Austrię i Niemcy. Zima zaatakowała i nie zamierza odpuszczać

Pogoda zszokowała naszych zachodnich sąsiadów. Zima zaatakowała i sparaliżowała Niemcy, Austrię, Szwajcarię oraz Włochy. Miejscowe służby nie radzą sobie z usuwaniem śniegu, a kolejne miasta są odcinane od świata.

Share
Pogoda zaskoczyła Austrię i Niemcy. Zima zaatakowała i nie zamierza odpuszczać
Źródło: East News, Fot: AP
d1zzjo3

Pogoda zaskoczyła Austrię i Niemcy – zima zaatakowała

Pogoda nie rozpieszcza mieszkańców oraz turystów, którzy licznie przybyli na urlopy do Austrii oraz Niemiec. W tym roku zima w Alpach jest wyjątkowo niebezpieczna. Obfite opady śniegu paraliżują ruch na drogach. Służby coraz częściej decydują się na zamykanie dróg. Odcięta od świata została już m.in. miejscowość Galtür w Tyrolu. Śnieg przykrył również ulice, a także zaparkowane na nich samochody w Obertauern w pobliżu Salzburga. Zamykanie dróg ma często związek z wysokim stopniem zagrożenia lawinowego.

W narciarskich kurortach z powodu opadów śniegu utknęło około 12 tys. turystów.

d1zzjo3

Zła pogoda oraz masy śniegu zmusiły władze Styrii do podjęcia decyzji o ewakuowaniu osób z 280 budynków, na które w każdej chwili może zejść lawina.

Pogoda, śnieg oraz lawiny w Austrii

Pogoda i związane z nią opady śniegu stwarzają ogromne zagrożenie na wielu stokach narciarskich w Austrii. Do ogromnej tragedii mogło dojść w środę, kiedy to lawina zasypała sześciu uczniów regionie narciarskim Wildkogel. Na szczęście spod mas śniegu wszyscy wydostali się o własnych siłach, a żadnemu nic się nie stało.

Zima nie odpuści – pogoda będzie zła

W najbliższych dniach zima nie odpuści w Austrii, Niemczech, a także w Szwajcarii i na północy Włoch. Pogoda i opady śniegu osłabną około piątku. Jednak chwila odpoczynku od złej aury nie potrwa zbyt długo. Śnieg powróci już na początku kolejnego tygodnia.

d1zzjo3

Podziel się opinią

Share
d1zzjo3
d1zzjo3
Więcej tematów