Trwa ładowanie...

Pogoda zaskoczyła Austrię i Niemcy. Zima zaatakowała i nie zamierza odpuszczać

Pogoda zszokowała naszych zachodnich sąsiadów. Zima zaatakowała i sparaliżowała Niemcy, Austrię, Szwajcarię oraz Włochy. Miejscowe służby nie radzą sobie z usuwaniem śniegu, a kolejne miasta są odcinane od świata.

Pogoda zaskoczyła Austrię i Niemcy. Zima zaatakowała i nie zamierza odpuszczaćŹródło: East News, fot: AP
d28tveu
d28tveu

Pogoda zaskoczyła Austrię i Niemcy – zima zaatakowała

Pogoda nie rozpieszcza mieszkańców oraz turystów, którzy licznie przybyli na urlopy do Austrii oraz Niemiec. W tym roku zima w Alpach jest wyjątkowo niebezpieczna. Obfite opady śniegu paraliżują ruch na drogach. Służby coraz częściej decydują się na zamykanie dróg. Odcięta od świata została już m.in. miejscowość Galtür w Tyrolu. Śnieg przykrył również ulice, a także zaparkowane na nich samochody w Obertauern w pobliżu Salzburga. Zamykanie dróg ma często związek z wysokim stopniem zagrożenia lawinowego.

W narciarskich kurortach z powodu opadów śniegu utknęło około 12 tys. turystów.

Zła pogoda oraz masy śniegu zmusiły władze Styrii do podjęcia decyzji o ewakuowaniu osób z 280 budynków, na które w każdej chwili może zejść lawina.

Pogoda, śnieg oraz lawiny w Austrii

Pogoda i związane z nią opady śniegu stwarzają ogromne zagrożenie na wielu stokach narciarskich w Austrii. Do ogromnej tragedii mogło dojść w środę, kiedy to lawina zasypała sześciu uczniów regionie narciarskim Wildkogel. Na szczęście spod mas śniegu wszyscy wydostali się o własnych siłach, a żadnemu nic się nie stało.

Zima nie odpuści – pogoda będzie zła

W najbliższych dniach zima nie odpuści w Austrii, Niemczech, a także w Szwajcarii i na północy Włoch. Pogoda i opady śniegu osłabną około piątku. Jednak chwila odpoczynku od złej aury nie potrwa zbyt długo. Śnieg powróci już na początku kolejnego tygodnia.

d28tveu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28tveu
Więcej tematów