Nowa prognoza długoterminowa dla Polski. Skok temperatur

Pogoda w tygodniu po świętach w części regionów może nieprzyjemnie zaskoczyć lekkim spadkiem temperatury, ale to już pewne: wiosna nadchodzi. Z temperaturowych modeli pogodowych wynika, że za dwa tygodnie w weekend możemy liczyć nawet na 19 st. C, a w słońcu dużo więcej.

Pogoda. W poświątecznym tygodniu musimy być przygotowani na deszcz (po lewej), a druga połowa kwietnia ma być zdecydowanie cieplejsza
Pogoda. W poświątecznym tygodniu musimy być przygotowani na deszcz (po lewej), a druga połowa kwietnia ma być zdecydowanie cieplejsza
Źródło zdjęć: © wxcharts-screen-tweet
oprac. AJK

09.04.2023 | aktual.: 09.04.2023 18:19

W lany poniedziałek i tuż po świętach będzie dość ciepło, bo do 16-17 st. C na południu Polski - wyjaśnia w nowej analizie modeli pogodowych temperatury na najbliższe dwa tygodnie Tomasz Wasilewski z tvnmeteo.pl.

Pogoda po świętach. Na północy chłodniej

Warto zaznaczyć, że we wtorek i środę na północy będzie o kilka stopni mniej (ok. 10-11 st. C). Jak zauważa serwis pogodowy stacji TVN24, pierwszy poświąteczny weekend będzie już chłodniejszy w całym kraju. W najcieplejszym momencie dnia temperatura nigdzie nie przekroczy 15 stopni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z prognozy Wasilewskiego wynika, że od następnego poniedziałku (17 kwietnia) możemy spodziewać się systematycznego wzrostu temperatury niemal w całej Polsce każdego dnia o 1-2 st. C. Do 17 st. w środę i czwartek (19 i 20 kwietnia).

Pogoda. Następny weekend też zaskoczy

Niestety obecne modele pogodowe wskazuję na lekkie ochłodzenie w weekend 22-23 kwietnia, ale w żadnym z województw na termometrach nie będzie mniej niż 12-13 st. C.

"W ostatnim tygodniu kwietnia na termometrach zobaczymy 18-19 st. C na południu kraju, a 13-14 st. C w części północnej" - wyjaśnia tvnmeteo.pl.

Serwis dodaje, że rosnąca temperatura w Polsce to efekt układów ciśnienia kierujących do Polski ciepłe powietrze z dwóch kierunków: z południowego zachodu i ze wschodu. Trzeba pamiętać, że długoterminowe prognozy mogą być aktualizowane po zmianach w modelach pogodowych.

Źródło: tvnmeteo.pl, IMGW, PAP

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)