Trwa ładowanie...
d4hf03b
pogoda

Pogoda zaskoczy kierowców? Pierwszy śnieg już tej nocy. Jaka będzie tegoroczna zima?

Pogoda zwiastuje nieuchronne nadejście zimy. Synoptycy prognozują, że już najbliższej nocy w niektórych częściach kraju spadnie pierwszy śnieg. Prognozy dotyczą nie tylko obszarów górskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda zaskoczy. Tej nocy może spaść pierwszy śnieg
Pogoda zaskoczy. Tej nocy może spaść pierwszy śnieg (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d4hf03b

Nadchodząca noc przyniesie intensywne opady deszczu w centralnej, zachodniej i południowej części kraju. Na zachodzie dodatkowo spadną temperatury. Synoptycy nie wykluczają, że tej nocy w pasie od pomorza zachodniego po Górny Śląsk pojawią się przygruntowe przymrozki. Niska temperatura w połączeniu z prognozowanymi opadami deszczu może oznaczać, że tej nocy po raz pierwszy w tym roku spadnie śnieg.

- Największe prawdopodobieństwo opadów śniegu prognozujemy na Dolnym Śląsku (przede wszystkim w górach). Jednak prawdopodobnie śnieg z deszczem i mokry śnieg pojawią się do czwartku również w wielu miejscach na nizinach Polski zachodniej – prognozują Fani Pogody.

Zima 30-lecia to bajka? Pogoda może zaskoczyć na dwa sposoby

d4hf03b

- Wszystkie tytuły o zimie trzydziestolecia są niepoprawne. Jedyne co napisaliśmy to to, że istnieje 65 proc. szans, że styczeń i luty 2020 będą chłodniejsze niż średnia z 30 lat. Od tego sformułowania jest bardzo daleko do zimy trzydziestolecia – mówił w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Mark Saunders z wydziału fizyki atmosfery University College London, autor raportu, na podstawie którego narosły plotki o zimie 30-lecia.

Skoro zima 30-lecia to bajka, to jakiej aury można się spodziewać w najchłodniejszych miesiącach tego roku? Prognozy długoterminowe mają to do siebie, że są bardzo niepewne. Synoptycy obserwujący modele pogodowe, przypuszczają, że tegoroczna zima może być najchłodniejsza od 2013 roku. Takiego zdania są też meteorolodzy z bloga Pogoda i Klimat. Niskich temperatur i opadów śniegu mogą spodziewać się mieszkańcy wschodniej części kraju, którzy będą znajdować się pod wpływem mroźnego powietrza znad Rosji. Śniegu i mrozu nie powinno zabraknąć również w górach.

Innego zdania są natomiast Amerykanie (agencja NOAA) i Brytyjczycy (mający swoją narodową służbę MetOffice). Meteorolodzy z tych agencji uważają, że tegoroczna zima będzie jedną z najcieplejszych w historii.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hf03b

Podziel się opinią

Share

d4hf03b

d4hf03b
Więcej tematów