Trwa ładowanie...
d7o8swe

Pogoda w najbliższych dniach będzie dynamiczna. Nadciąga ochłodzenie i silne uderzenie wiatru

Pogoda. W nadchodzącym tygodniu czeka nas niewielkie ochłodzenie, zmienna aura oraz przelotne opady mieszane deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Tylko środa zapowiada się pogodna. Poza tym nadchodzi silne uderzenie wiatru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda może nas jeszcze zaskoczyć
Pogoda może nas jeszcze zaskoczyć (WXCharts)
d7o8swe

Pogoda. W ciągu najbliższego tygodnia nad Polską dominować będą ośrodki niżowe oraz towarzyszące im fronty atmosferyczne, które przemieszczając się północną Europą pokonywać będą trasę Atlantyk – Islandia – Skandynawia – północna Rosja.

Jedynie w środę dostaniemy się pod wpływ pogodniejszego wyżu, który we wtorek znad południowych Niemiec ruszy na wschód i w ciągu doby dotrze już nad Rosję. Niestety, pomimo dominacji ośrodków niżowych, dodatkowo z kierunków zachodnich docierać do nas będą nieco chłodniejsze masy powietrza.

Pogoda na najbliższy tydzień

Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, jeszcze w poniedziałek na przeważającym obszarze będzie w miarę pogodnie, ale już we wtorek w całym kraju dominować będzie zmienna aura. Chmury na przemian przeplatać będą się ze słońcem i od czasu do czasu pojawiać będą się opady przelotnego deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami (głównie na południu) samego śniegu.

d7o8swe

Jednak już w nocy z wtorku na środę przejściowo, bo na jeden dzień dostaniemy się pod wpływ pogodnego ośrodka wyżowego, stąd środa w całym kraju zapowiada się pogodna i słoneczna. Niestety po pogodnej środzie od czwartku ponownie nad Polskę powrócą chmury frontowe oraz towarzyszące im opady mieszane deszczu i deszczu ze śniegiem, a lokalnie nawet samego śniegu.

Dodatkowo w czwartek i w piątek rano i przed południem, na północy kraju nie wykluczone są marznące opady, powodujące na drogach i chodnikach północnej Polski niebezpieczną gołoledź.

Niemal każdego dnia musimy liczyć się z silniejszymi podmuchami wiatru, który w porywach osiągał będzie do 40 – 50 km/h. Jednak najsilniejszy wiatr prognozowany jest na piątek. Wtedy w porywach może osiągać nawet 70 – 85 km/h, a w szczytowych partiach gór będzie przekraczał nawet 100 km/h. Oczywiście przy takich prędkościach wiatru na Bałtyku pojawi się sztorm do 8-10 st. Bft, a w górach życie utrudniać będą zawieje i zamiecie śnieżne.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

d7o8swe

Pogoda. Temperatura

Poniedziałek będzie jeszcze ciepły, z temperaturami osiągającymi w ciągu dnia nawet 9 stopni. Niestety, od wtorku stopniowo zacznie już docierać z kierunków zachodnich (z zachodu i północnego-zachodu) chłodniejsze powietrze i w najcieplejszym momencie dnia termometry w kraju wskażą zaledwie od 3 do 5 stopni.

W środę pomimo sporej ilości słońca, to w cieniu będzie jeszcze chłodniej, bo tylko od 1 do 3 stopni. Natomiast w czwartek pojawi się już delikatny kontrast temperatury od 1-3 stopni na północnym-wschodzie do 4–5 na zachodzie. Dopiero od piątku z zachodu zacznie docierać nieco cieplejsze, atlantyckie powietrze i w nadchodzący weekend na termometrach zobaczymy od 3-4 stopni na północy do 6-8 na południu.

Niestety, nie obędzie się bez porannych spadków temperatury poniżej zera, stąd od środy do piątku uważajmy także na mroźne poranki. Prawie w całym kraju temperatura (na wysokości 2m) będzie spadać w okolice (-1)–(-3) stopni, a na całym przedgórzu do (-4)–(-7) i tutaj zaznaczyć należy, że przy gruncie może być jeszcze o kilka stopni mroźniej. Dopiero w nocy z piątku na sobotę powrócą dodatnie temperatury.

d7o8swe

Pogoda na przyszły tydzień

Pogoda do połowy tygodnia będzie w kratkę. Przelotnie popada, a temperatura będzie wahać się od 7–9 stopni na północy do 10–12 stopni na południu. W drugiej części tygodnia temperatura poleci w dół do 3-6 stopni, ale będzie więcej pogodnego i słonecznego nieba.

Tragedia w Szczyrku. Burmistrz komentuje ze łzami w oczach

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7o8swe

Podziel się opinią

Share

d7o8swe

d7o8swe
Więcej tematów