Trwa ładowanie...
d31nhij

Pogoda. Tąpnięcie temperatury. Gruba warstwa śniegu

Pogoda w Polsce będzie zdominowana przez niż Gisela znad północno-zachodniej Rosji i wyż Helge znad Europy zachodniej. Ten drugi będzie się umacniał, przynosząc czyste niebo, ale i niską temperaturę. Możliwy śnieg, który zaskoczył już na północy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Tąpnięcie temperatury. Nocą nawet dwucyfrowy mróz
Pogoda. Tąpnięcie temperatury. Nocą nawet dwucyfrowy mróz (Ventusky.com)
d31nhij

Pogoda w weekend we wschodniej części kraju będzie jeszcze pod dużym wpływem zmiennego niżu Gisela. W pasie od Warmii, Mazur i Podlasia po Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie w sobotę będzie sporo chmur, przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem i niewielkie przejaśnienia trochę słońca. W górach popada drobny śnieg.

Pogoda na wschodzie zacznie poprawiać się po południu. Opady będą zanikać, a zza chmur częściej wyglądać będzie słońce. Słabe, przelotne opady pojawiać się już będą tylko wzdłuż całej wschodniej granicy.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

d31nhij

Pogoda. Tąpnięcie temperatury. Gruba warstwa śniegu

Pogoda na zachodzie Polski od piątkowego wieczora jest efektem wpływu pogodnego wyżu Helge znad Niemiec. Za jego sprawą z północy spłynęło arktyczne powietrze. W połączeniu z resztkami wilgoci z ustępującej Gisele dało to opady śniegu na północy kraju. Gruba warstwa białego puchu zaskoczyła w już nocy mieszkańców Gdyni.

Śnieg padał też na Mazurach, na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Czytelnicy Wirtualnej Polski z Giżycka, Podlasia i Lublina przesłali nam zdjęcie za pośrednictwem platformy dziejesie.wp.pl. Widać na nich grubą warstwę i opady śniegu.

Źródło: WP

Temperatura w sobotę nie przekroczy 7 stopni Celsjusza, na wschodzie sięgnie ledwie powyżej zera. W nocy mróz w całej Polsce! Na przedgórzu nawet do -10 stopni.

d31nhij

Pogoda w niedzielę w całej Polsce zapowiada się już wyżowo i słonecznie. Synoptycy z Biura Prognoz Cumulus ostrzegają przed porannym smogiem, szczególnie w większych aglomeracjach. Ma on ustąpić przed południem. W ciągu dnia wraz z napływem cieplejszego powietrza znad Adriatyku i Bałkanów temperatura podskoczy o kilka kresek w górę. Na termometrach zobaczymy od 4-5 na wschodzie do 10-11 stopni na południowym-zachodzie.

Zobacz też: "Zima" w Europie. Rekordowe temperatury na południu

Czytaj też: Pogoda. Potężne uderzenie wiatru. IMGW ostrzega
Pogoda namieszała. Najpierw mróz, później nawet 17 st. C

d31nhij

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31nhij

Podziel się opinią

Share
d31nhij
d31nhij
Więcej tematów