Trwa ładowanie...
d2yi6az

Pogoda. Potężne uderzenie wiatru. IMGW ostrzega

Pogoda da się nam w czwartek we znaki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. Szczególnie niebezpiecznie będzie na północy kraju. Może wiać nawet 100 km/h. Na Bałtyku spodziewany jest silny sztorm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. IMGW strzega przed silnym wiatrem
Pogoda. IMGW strzega przed silnym wiatrem (East News)
d2yi6az

Pogoda w Polsce będzie w czwartek wyjątkowo niebezpieczna. Zapowiadany jest porywisty wiatr na obszarze całego kraju. Jednak najsilniejsze porywy spodziewane są w pasie północnym.

Jak wyjaśniają synoptycy Cumulusa, w związku z napieraniem głębokiego i rozległego ośrodka niżowego znad Skandynawii na wyż zalegający na południu Europy (nad Morzem Śródziemnym i Morzem Czarnym), w całym kraju gwałtownie wzrośnie różnica ciśnień. W czwartek na całym obszarze kraju pojawi się silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni wiatr.

Pogoda. Bardzo silny wiatr

Od rana do północy w czwartek wiatr w porywach dochodzić będzie do 50-80 km/h. Jeszcze mocniej, bo do 80-100 km/h wiatr powieje w pasie północnym (do południa w Zachodniopomorskiem, Pomorskiem, na północy województwa lubuskiego i Wielkopolski). Po południu bardzo wietrznie będzie także na Kujawach, na Warmii, Mazurach i na Podlasiu oraz na północy Mazowsza.

ventusky
Podziel się

Natomiast na Bałtyku porywy wiatru dochodzić będą do 120-130 km/h i Bałtyk "rozkołysze” się do 10 -12 Bft. Porywisty wiatr, w porywach do 120 km/h powieje także wysoko w górach (od Sudetów po Karpaty).

d2yi6az

Uważajmy, bo tak silny i porywisty wiatr (głównie na północy Polski) może zrywać dachy, łamać drzewa, uszkadzać linie napowietrzne i powodować utrudnienia w komunikacji.

Dopiero w piątek po północy prędkość wiatru osłabnie do 50-60 km/h.

imgw
Podziel się

Pogoda w kratkę. Może spaść nawet śnieg

Jak ostrzega IMGW, w ciągu dnia spodziewamy się bardzo zmiennej pogody. Momentami będzie słonecznie, ale także spadnie deszcz, a nawet śnieg i grad. Możliwe jest także wystąpienie burz.

Na południowym zachodzie kraju odnotować możemy ponad 16°C, w środkowej Polsce 14°C, a na Wybrzeżu 9-11°C.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yi6az

Podziel się opinią

Share

d2yi6az

d2yi6az
Więcej tematów