Trwa ładowanie...
ycipk-1lmxfe

Pogoda. Szykują się spore zmiany. Temperatura wzrośnie nawet do 20 stopni. W górach trudne warunki

Pogoda może nas w najbliższych dniach zaskoczyć. Szykuje się znaczny wzrost temperatury. W weekend na termometrach możemy zobaczyć nawet ponad 20 stopni. Tymczasem w niektórych partiach gór zrobił się prawdziwie zimowy krajobraz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na weekend wielu zachwyci
Prognoza pogody na weekend wielu zachwyci (WXCharts)
ycipk-1lmxfe

Jak wskazuje portal twojapogoda.pl, koniec tygodnia zapowiada się wyjątkowo ciepło. Wyraźny wzrost temperatury zacznie się już w piątek. Wówczas niże odsuną się nad Skandynawię i dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Rosji. Dzięki temu pogoda poprawi się i do niedzieli włącznie chwil ze słońcem nie będzie nam brakować.

W czwartek z wyższymi temperaturami mamy do czynienia jedynie na wschodzie kraju. Tam napływa bardzo ciepłe powietrze podzwrotnikowe znad północnej Afryki - tłumaczy portal fanipogody.pl. Dzięki temu termometry pokazują powyżej 10 stopni, przeważnie od 11 do 16. Na zachodzie jeszcze dość chłodno i temperatura waha się od 6 do 8 stopni.

Dopiero od piątku południowe, śródziemnomorskie ciepło rozleje się na obszar całego kraju. Zapowiadają się bardzo wysokie temperatury jak na połowę listopada. Do niedzieli włącznie termometry wskażą od 10-13 stopni na zachodzie do 15-17 na wschodzie i południu. Twojapogoda.pl prognozuje, że najcieplej będzie tam, gdzie powieje halny, czyli na terenach okołogórskich. Temperatura w sobotę może tam sięgnąć niemal 20 stopni. Również ciepłe zapowiadają się noce, stąd wszystkie poranki bez przymrozków z temperaturą na "zdecydowanym plusie”.

ycipk-1lmxfe

Synoptycy Cumulusa zwracają jednak uwagę, że temperaturę odczuwalną będzie obniżał wiejący w weekend wiatr. W piątek i w sobotę porywy do 50-60 km/h obejmą już cały obszar kraju.

Pogoda w górach

Tatrzański Park Narodowy wydał komunikat, w którym ostrzega turystów przed wycieczkami w góry. "Warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. Na niektórych szlakach mogą zalegać pojedyncze drzewa i gałęzie, które są na bieżąco usuwane. Wszystkie szlaki są mokre, w niektórych miejscach (w tym na drodze do Morskiego Oka za Wodogrzmotami Mickiewicza) stoi woda. Wiatr halny wytopił znaczną część śniegu, niemniej jednak zalega on jeszcze w wyższych partiach Tatr, powyżej około 1800m n.p.m." - czytamy na stronie TPN.

Pracownicy parku zwracają uwagę, że na szlakach jest bardzo ślisko. "W niższych partiach gór są duże ilości błota, zwłaszcza w rejonie Doliny Chochołowskiej. W Dolinie Chochołowskiej oraz Lejowej, Wspólnota Leśna 8 Wsi prowadzi prace leśne. Prosimy stosować się do poleceń osób prowadzących prace. Należy pamiętać, że listopadowe dni są wyjątkowo krótkie. Słońce zachodzi już około godziny 16:00. Wycieczkę trzeba zaplanować tak, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem" - brzmi komunikat.

ycipk-1lmxfe

Tymczasem prawdziwie zimowe warunki panują w Sudetach. Na Śnieżce leży ponad 20 cm śniegu. GOPR ostrzega turystów, że na szlakach jest bardzo ślisko. Miejscami możliwe oblodzenie.

ycipk-1lmxfe

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1lmxfe

ycipk-1lmxfe
ycipk-1lmxfe