Trwa ładowanie...
dxwy3zd

Pogoda po świętach. Prognoza i duża zmiana w lany poniedziałek

Pogoda zapewni nam wyjątkowo ciepły świąteczny weekend. Synoptycy zastanawiają się, czy padnie rekord temperatury, ale też przestrzegają. W poniedziałek zacznie wiać, a we wtorek padać będzie już w niemal połowie kraju. Sprawdźcie prognozę pogody na najbliższe dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We wtorek strefa opadów obejmie dużą część Polski
We wtorek strefa opadów obejmie dużą część Polski (Twitter.com/Ventysky/screen)
dxwy3zd

Kilka centymetrów śniegu i marznący deszcz - tak wyglądała pogoda w Wielkanoc w 2013 r., ale tym razem aura jest dla nas dużo łaskawsza. Na przeważającym obszarze Polski pogodę wciąż kształtować będzie pogodny i rozległy układ wyżowy "Katharina" znad Rosji.

Najcieplej będzie w sobotę, choć po południu na niebie na południowym wschodzie (od Lubelszczyzny po Podkarpacie) pojawią się już chmury.

W ciągu dnia termometry wskażą od 15-17 st. C. na północnym wschodzie do 19-22 st. C w centrum, na zachodzie i na południu Polski. W osłoniętych miejscach może być nawet kilka stopni więcej. Meteorolodzy śledzą pomiary i czekają na rekord, bo zgodnie z wcześniejszymi prognozami temperatury w kwietniu tego roku mają być wyższe od średnich wieloletnich.

dxwy3zd

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Prognoza pogody - niedziela

Przez cały dzień w większości regionów będzie pogodnie, słonecznie i bez opadów. Jedynie w pasie wschodnim (od Warmii, Mazur i Podlasia przez Mazowsze, Lubelszczyznę i Podkarpacie), a po południu również w Świętokrzyskiem oraz we wschodniej i południowej Małopolsce pojawiać się będą wypiętrzone chmury kłębiaste, a z nimi przelotny deszcz.

   Cumulus/WP
(Cumulus/WP)

Uważajmy, bo po południu wzdłuż wschodniej granicy może również lokalnie zagrzmieć.

dxwy3zd

W najcieplejszym okresie dnia termometry wskażą od 12-14 st. C na północnym wschodzie i wschodzie do 18-21 st. C na zachodzie kraju.

Prognoza pogody - wietrznie w lany poniedziałek

Choć wciąż będzie słonecznie to jednak w całym kraju musimy być przygotowani na porywisty wiatr (do 50 km/h), który obniżał będzie temperaturę odczuwalną. Poczujemy to od razu, wychodząc na spacer.

Niestety do południa na południowym wschodzie i na południu, a po południu dodatkowo w centrum kraju, zapowiada się zmienna aura. Chwilami może padać i grzmieć.

   Cumulus/WP
(Cumulus/WP)

Temperatura maksymalna w poniedziałek to 14-16 st. C na południu i w centrum oraz 17-19 st. C na zachodzie i na północy kraju.

dxwy3zd

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Wtorek - ulewy po świętach

W poświąteczny wtorek na północy nadal będziemy mogli liczyć na słońce i ciepło. Termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą 16-19 st. C. Będzie jednak wiało jeszcze mocniej (nawet do 70 km/h), przez co temperatura odczuwalna będzie niższa.

W południowo-zachodniej Polsce będzie się mocniej chmurzyć i mocno popada. Uważajmy, bo w ciągu dnia spadnie od 5 do 10 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Tam będzie też chłodniej: od 12 do 15 st. C. Wieczorem opady obejmą niemal pół Polski.

   Cumulus/WP
(Cumulus/WP)

Zapowiedzi ulew nie martwią oczywiście rolników, sadowników i leśników. W większości regionów panuje susza, która szkodzi uprawom i zwiększa zagrożenie pożarami w lasach.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxwy3zd

Podziel się opinią

Share
dxwy3zd
dxwy3zd
Więcej tematów