Trwa ładowanie...

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW 1. stopnia

Pogoda. Na północy musimy być przygotowani na wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia w dwóch regionach. Na południu nadal utrzymuje się wysoki poziom wody w rzekach.

Pogoda może być groźna. Alerty IMGW. Im dalej na północ, tym silniejsze porywy wiatru (wxcharts.com/screen)Pogoda może być groźna. Alerty IMGW. Im dalej na północ, tym silniejsze porywy wiatru (wxcharts.com/screen)
d1g9c3d
d1g9c3d

Synoptycy IMGW ostrzegają przed silnymi porywami wiatru w części powiatów województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wydano ostrzeżenie 1. stopnia.

Alerty dotyczą powiatów: kamieńskiego, gryfickiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego, puckiego, gdańskiego i nowodworskiego.

IMGW prognozuje średnią prędkość wiatru od 25 km/h do 40 km/h, nad samym morzem do 55 km/h, a w porywach do 80 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do niedzielnego popołudnia.

Zobacz też: Szkoły podstawowe do zamknięcia? Dyrektorzy domagają się zmian systemowych

Z kolei na południu - po ostatnich ulewach - nadal w wielu miejscach utrzymują się wysokie stany wód. Z danych służb wojewody śląskiego w sześciu punktach pomiarowych regionu poziom rzek przekracza stany alarmowe.

d1g9c3d

Tak jest na Odrze (w Krzyżanowicach, Chałupkach i Raciborzu-Miedoni), na Pszczynce (w Pszczynie i Mizerowie-Borkach) i Brynicy (w okolicach Kozłowej Góry).

Stany ostrzegawcze przekroczyła również Oda w Olzie, Ruda w Rudzie Kozielskiej, Przemszy w Przeczycach oraz Wisła w Goczałkowicach i Bieruniu.

Sprawdź pogodę w swoim regionie na pogoda.wp.pl

Pogoda. Co oznacza 1 stopień ostrzeżeń IMGW?

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego - oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1g9c3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g9c3d
Więcej tematów