Trwa ładowanie...
d1kugyo

Pogoda. Orkan "Sabina" i potężne burze w Europie

Pogoda od niedzieli sprawia wiele kłopotów. Wichura nazywana "Sabina" i "Ciara" niesie potężne porywy wiatru, ulewy i śnieżyce, ale także pioruny. Najaktywniejsza strefa burz utrzymuje się nad Niemcami, ale radar pokazuje wyładowania również w zachodniej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda i orkan Sabina. Burze jak latem. Grzmiało i błyskało też nad Polską
Pogoda i orkan Sabina. Burze jak latem. Grzmiało i błyskało też nad Polską (twitter.com/blitzortung.org/screen)
d1kugyo

Nasilenie burz, które przechodzą nad niemal całym terytorium Niemiec, to efekt frontu wtórnego związanego z niżem "Sabina" i wichurą nazwaną przez Brytyjczyków "Ciara". Ze wszystkich landów napływają raporty o zablokowanych drogach i torach kolejowych. Burze są silne, jak latem - podaje ZDF. Wiatr w porywach osiąga nawet 120 km/h, a burze przeszły też nad Czechami, Belgią i Niderlandami.

Przeczytaj też: Bukowina Tatrzańska. Silny wiatr zerwał dach przy stacji narciarskiej. Są ofiary

Na radarach widać przedpołudniowe burze również nad Wielkopolską. Odnotowano w okolicach Międzychodu, Pniew, Szamotuł, Obornik i na północ od Gniezna - wyjaśnia epoznan.pl.

d1kugyo

Z prognoz wynika, że na burze do wieczora powinni być przygotowani również mieszkańcy regionów Polski północo-wschodniej oraz centralnej.

Strefa możliwych burz w poniedziałek - twitter.com/ventusky.com/screen
Podziel się

Nad ranem we wtorek z kolei burze mogą obudzić mieszkańców Pomorza.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Tymczasem synoptycy nie mają dobrych wiadomości. Wiać będzie co najmniej do środy, a od wtorku czeka nas dodatkowo ochłodzenie. To oznacza opady śniegu zamiast deszczu.

d1kugyo

Orkan Sabina. Pogoda i odwołane samoloty

Kiedy huragan "Ciara" w niedzielę uderzyła w Europę, odwołano loty do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii z wielu polskich miast. Problemy mają też nasi rodacy na Wyspach. Brytyjskie lotniska są przepełnione, brakuje miejsc dla pasażerów czekających na poprawę pogody.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Pani Basia" ma iść na emeryturę. Patryk Jaki komentuje

d1kugyo

Podziel się opinią

Share

d1kugyo

d1kugyo
Więcej tematów