Trwa ładowanie...
kujawy

Pogoda. Silny wiatr zerwał linię energetyczną na Opolszczyźnie. Padło stado krów rażonych prądem

W miejscowości Kujawy wichura zerwała kabel energetyczny. Zdarzenie spowodowało zwarcie w oborze, w wyniku czego padło 16 krów. Łącznie w woj. opolskim strażacy przez silny wiatr interweniowali 86 razy.

Share
Pogoda. Silny wiatr zerwał linię energetyczną na Opolszczyźnie. Padło stado krów rażonych prądem
Źródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
dioea0e

Orkan Sabina, który uderzył w Wyspy Brytyjskie, dotarł w niedzielę do Polski powodując liczne szkody. W województwie opolskim, do godziny 7:30, strażacy w związku z silnym wiatrem musieli interweniować 86 razy.

Służby najwięcej pracy miały przy przewróconych drzewach i zerwanych konarach. Zgłoszenia dotyczyły również uszkodzonych budynków mieszkalnych i reklam oraz linii energetycznych. W wydarzeniach poszkodowana nie została żadna osoba.

dioea0e

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Kujawy. W wyniku wichury zerwany został kabel energetyczny powodując zwarcie w oborze. Śmiertelnie porażonych zostało 16 krów mlecznych. Padło całe stado.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że silny wiatr na Opolszczyźnie będzie się utrzymywał. Wydano ostrzeżenia 1. stopnia. Alerty na razie obowiązują do poniedziałku do godziny 20.

Zobacz też: Andrzej Duda "zje" Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyborach? "Nie wiem, jakby to wyglądało

Źródło: KW PSP Opole

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dioea0e

Podziel się opinią

Share
dioea0e
dioea0e
Więcej tematów