Trwa ładowanie...

Pogoda. Nawałnice na Pomorzu. Grad, zerwane dachy, brak prądu, powalone drzewa

W czwartek po południu przeszły nawałnice na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz w woj. łódzkim. Najgroźniej było w Mikołajkach Pomorskich. Tam połamane drzewa blokowały lokalne drogi. Warszawa szykuje się na burze, które mają dotrzeć około 20.00.

Share
Pogoda. Nawałnice na Pomorzu. Grad, zerwane dachy, brak prądu, powalone drzewa
Źródło: burze.dzis.net
d43ffl4

Przez Kwidzyn na Pomorzu przeszła burza gradowa. Jak powiedział w czwartek po południu dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku Krzysztof Szewel, najwięcej szkód burze wyrządziły w okolicach Kwidzyna, Sztumu, Prabut, Mikołajek Pomorskich i Dzierzgonia. W tym rejonie strażacy przyjęli ponad 100 zgłoszeń, związnych z potopieniami i drzewami powalonymi na drodze. Sześć budynków w Mikołajkach Pomorskich i Dzierzgoniu ma uszkodzone dachy - informuje tvnmeteo.pl.

Front burzowy na Pomorzu przechodzi od wczesnych godzin popołudniowych. Efektem są pozrywane linie energetyczne, powalone drzewa i gałęzie. Pada ulewny deszcz i grad, wieje porywisty wiatr. Siła żywiołu jest niszczycielska. A to dopiero początek - jeszcze gorzej może być po południu i nocą w centrum.

Jak informuje TVN24, bez prądu są mieszkańcy Zblewa, Gniewu, Smętowa Granicznego i Szemudu na Pomorzu. Także między Kwidzynem a Pasłękiem prądu nie ma około dziewięć tysięcy odbiorców.

d43ffl4

Warszawa czeka

Front burzowy zbliża się do Warszawy - podaje Info Meteo na Facebooku. "Obecnie najsilniejsze burze przemieszczają się około 50-60 km na zachód i północny zachód od stolicy, m.in. w okolicach Sochaczewa. Pokrywa się to z obszarem objętym trzecim stopniem ostrzeżenia. Granica zachmurzenia związanego z tymi burzami widoczna nad zachodnimi dzielnicami Warszawy. Ze względu na kierunek przemieszczania się burz mamy doczynienia że zjawiskiem training storms, co może stwarzać zagrożenie lokalnych zalan" - czytamy.

W stolicy nawałnica spodziewana jest dopiero koło godz. 20.00-21.00.

Burze nad Polską. Ranni w Zatorze, wielka ewakuacja w Łodzi

Leje w Łodzi i okolicach, grzmi i pada też w Opolskiem.

Burze cały czas szaleją nad Warmią i Mazurami. Film z Jelonek koło Elbląga otrzymaliśmy od Czytelnika na platformę dziejesie.wp.pl.

W Łodzi ewakuowano ponad 400 osób z magazynu przy Traktorowej. Zapalił się prawdopodobnie od uderzenia pioruna - donosi Radio Zet.

d43ffl4

Zdjęcie z Łasku w województwie łódzkim otrzymaliśmy na platformę dziejesie.wp.pl:

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

Trzy osoby zostały poszkodowane w parku rozrywki w Zatorze w Małopolsce. Po uderzeniu pioruna wybuchła panika - donosi RMF FM.

Burze nad Polską. Powiat sztumski na linii frontu

Zaczęło się od powiatu sztumskiego. Na facebookowym profilu Łowców Burz czytamy o nawałnicy, która wyrządziła duże szkody w rejonie Mikołajek Pomorskich i Dzierzgonia.

d43ffl4

Spadł tam grad wielkości kostek lodu. Strażacy mają informacje o kilkuset powalonych drzewach. W domach brakuje prądu. Około 15-tej w ten sam region uderzyła druga burza. Mieszkańcy mówili o trąbie powietrznej.

Oberwanie chmury nad Toruniem. Ulewa w Kwidzynie

Przed 13:00 burza dotarła do Kwidzyna. Na nagraniach widać ulewny deszcz i grad. W Chełmnie odwołano autobusy.

Nieco później żywioł uderzył w Toruń. "Bardzo intensywne wyładowania" - napisał jeden z Twitterowiczów.

d43ffl4

Masz pogodowego newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Pogoda. Upały, burze i grad. RCB ostrzega

Do mieszkańców 12 województw spływają esemesy. To ostrzeżenia od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Łowcy Burz ostrzegają także przed trąbami powietrznymi, które mogą towarzyszyć nawałnicom. Prędkość wiatru w porywach może wynieść 100-120 km/h. Centralna część Polski jest objęta III, najwyższym stopniem zagrożenia. "Burze mogą mieć gwałtowny i niszczycielski potencjał" - czytamy.

d43ffl4

Podziel się opinią

Share
d43ffl4
d43ffl4
Więcej tematów