Trwa ładowanie...

Pogoda na tydzień: tropikalne upały, burze i trąby powietrzne. Potem czeka nas niespodzianka

Astronomiczne lato rozpocznie się dopiero w piątek, o godzinie 17.54, ale jego przedsmak odczuwamy już na własnej skórze od wielu dni. Wszystko wskazuje na to, że pogoda nadal będzie nam płatać figle. Po chwilowym ochłodzeniu czeka nas kolejna fala upałów, gwałtowne burze, a nawet trąby powietrzne. A w weekend - pogodowa niespodzianka.

Share
Pogoda na tydzień: tropikalne upały, burze i trąby powietrzne. Potem czeka nas niespodziankaŹródło: WXCHARTS.COM
d31kg0p

Początek tygodnia (poniedziałek i wtorek) za sprawą wyżu, którego centrum znad zachodniej i północno-zachodniej Polski przemieszczać się będzie nad Litwę, Łotwę i Estonię na przeważającym obszarze kraju (oprócz północno-wschodniej i południowej Polski) będzie pogodny i słoneczny. Jednak mimo tego, że słońca nam nie zabraknie, to za sprawą napływających z zachodu atlantyckich, nieco chłodniejszych mas powietrza, temperatura na przeważającym obszarze kraju wahać się będzie w przedziale od 20 do 25 stopni, a jedynie w woj. lubuskim słupek rtęci wskazywać będzie 26 - 27 st. C.

WXCHARTS.COM
Źródło: WXCHARTS.COM

W kolejnych dniach (od środy do niedzieli) pogodę w Polsce zaczną kształtować ośrodki niżowe znad zachodniej, środkowej i południowej Europy. Towarzyszyć będą im fronty atmosferyczne, które przyniosą przelotne opady deszczu i popołudniowe burze.

d31kg0p

Te popołudniowe i wieczorne burze ponownie będą gwałtowne. Towarzyszyć im będzie krótkotrwały, ale ulewny deszcz i porywisty wiatr. Lokalnie mogą pojawić się opady gradu.

WXCHARTS.COM
Źródło: WXCHARTS.COM

Uwaga! Przy mocno nagrzanym powietrzu gdzieniegdzie burze mogą przyjmować charakter lokalnych, niebezpiecznych nawałnic, a nawet mogą pojawić się trąby powietrzne.

d31kg0p

Od środy do soboty z południowego zachodu i z południa napływać będą zwrotnikowe masy powietrza, stąd temperatura wystrzeli w górę i zrobi się gorąco, a miejscami wręcz upalnie. W środę na zachodzie i na południu, w czwartek i w piątek prawie w całym kraju, a w sobotę na wschodzie i południowym wschodzie temperatura wahać się będzie od 28 do 31 stopni.

WXCHARTS.COM
Źródło: WXCHARTS.COM

Sobota na zachodzie, a niedziela już w całym kraju będzie chłodna. Termometry wskazywać będą zaledwie od 12 do 19 stopni.

Źródło: Biuro Prognoz Cumulus

d31kg0p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31kg0p
d31kg0p
Więcej tematów