Trwa ładowanie...
d2hbrg8

Pogoda na tydzień: tropikalne upały, burze i trąby powietrzne. Potem czeka nas niespodzianka

Astronomiczne lato rozpocznie się dopiero w piątek, o godzinie 17.54, ale jego przedsmak odczuwamy już na własnej skórze od wielu dni. Wszystko wskazuje na to, że pogoda nadal będzie nam płatać figle. Po chwilowym ochłodzeniu czeka nas kolejna fala upałów, gwałtowne burze, a nawet trąby powietrzne. A w weekend - pogodowa niespodzianka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda będzie nam w tym tygodniu płatać figle
Pogoda będzie nam w tym tygodniu płatać figle (WXCHARTS.COM)
d2hbrg8

Początek tygodnia (poniedziałek i wtorek) za sprawą wyżu, którego centrum znad zachodniej i północno-zachodniej Polski przemieszczać się będzie nad Litwę, Łotwę i Estonię na przeważającym obszarze kraju (oprócz północno-wschodniej i południowej Polski) będzie pogodny i słoneczny. Jednak mimo tego, że słońca nam nie zabraknie, to za sprawą napływających z zachodu atlantyckich, nieco chłodniejszych mas powietrza, temperatura na przeważającym obszarze kraju wahać się będzie w przedziale od 20 do 25 stopni, a jedynie w woj. lubuskim słupek rtęci wskazywać będzie 26 - 27 st. C.

   WXCHARTS.COM
(WXCHARTS.COM)

W kolejnych dniach (od środy do niedzieli) pogodę w Polsce zaczną kształtować ośrodki niżowe znad zachodniej, środkowej i południowej Europy. Towarzyszyć będą im fronty atmosferyczne, które przyniosą przelotne opady deszczu i popołudniowe burze.

d2hbrg8

Zobacz także: Pogoda na lato 2019. Wiemy, kiedy zaplanować urlop w Polsce

Te popołudniowe i wieczorne burze ponownie będą gwałtowne. Towarzyszyć im będzie krótkotrwały, ale ulewny deszcz i porywisty wiatr. Lokalnie mogą pojawić się opady gradu.

   WXCHARTS.COM
(WXCHARTS.COM)

Uwaga! Przy mocno nagrzanym powietrzu gdzieniegdzie burze mogą przyjmować charakter lokalnych, niebezpiecznych nawałnic, a nawet mogą pojawić się trąby powietrzne.

d2hbrg8

Zobacz także: Pogoda na lato 2019. Upały, gradobicia i tornada

Od środy do soboty z południowego zachodu i z południa napływać będą zwrotnikowe masy powietrza, stąd temperatura wystrzeli w górę i zrobi się gorąco, a miejscami wręcz upalnie. W środę na zachodzie i na południu, w czwartek i w piątek prawie w całym kraju, a w sobotę na wschodzie i południowym wschodzie temperatura wahać się będzie od 28 do 31 stopni.

   WXCHARTS.COM
(WXCHARTS.COM)

Sobota na zachodzie, a niedziela już w całym kraju będzie chłodna. Termometry wskazywać będą zaledwie od 12 do 19 stopni.

Źródło: Biuro Prognoz Cumulus

d2hbrg8

Podziel się opinią

Share
d2hbrg8
d2hbrg8
Więcej tematów