Trwa ładowanie...

Planujesz wyjazd na majówkę? Mamy najnowsze prognozy

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Wielu liczy na piękną pogodę, by móc w miłej atmosferze spędzić krótki wypoczynek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował analizę długoterminową. Zobacz, co z niej wynika.

Jaka pogoda na majówkę?Jaka pogoda na majówkę?Źródło: IMGW
d12wwlh
d12wwlh

Majówkowa przerwa może być dla nas bardzo długa. 1 maja wypada bowiem w poniedziałek. Wzięcie jednego dnia urlopu (2 maja) może poskutkować aż pięciodniową przerwą od pracy. Wielu więc zdecyduje się pewno na wyjazd i liczy na dobrą pogodę.

IMGW przygotował prognozę długoterminową, która obejmuje majówkę. Niestety, nie należy spodziewać się upałów. Zgodnie z analizą średnia maksymalna temperatura podczas tej krótkiej przerwy wyniesie od 11 stopni na Pomorzu, do 16 stopni na Podkarpaciu. Średnia temperatura powietrza będzie wahać się od 8 do 12 stopni Celsjusza.

Średnia maksymalna temperatura w pierwszym tygodniu maja IMGW
Średnia maksymalna temperatura w pierwszym tygodniu majaŹródło: IMGW

Według prognozy raczej nie czekają nas przymrozki. Temperatury mogą spaść poniżej zera jedynie w górach.

d12wwlh

Pogoda na majówkę. Czy spadnie deszcz?

IMGW nie wyklucza też, że na majówkę będzie padać deszcz. Szczególnie dotyczy do południa Polski - tam prawdopodobieństwo wystąpienia opadów przekraczających 10 mm wynosi ponad 80 proc.

Zgodnie z prognozą maj będzie z każdym tygodniem cieplejszy i już wkrótce zobaczymy wiosenne, a nawet i letnie temperatury.

IMGW podkreśla, że prognoza długoterminowa jest obarczona dużą niepewnością. Obecnie najlepsze modele są w stanie pokazać prognozę do 27 kwietnia. Na pewniejszą prognozę pogody na majówkę musimy poczekać jeszcze kilka dni.

Czytaj więcej:

Źródło: IMGW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d12wwlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12wwlh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj