Trwa ładowanie...

Pogoda: IMGW wydaje ostrzeżenia przed marznącymi opadami i oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla trzech województw. Dodatkowo IMGW przekazał także prognozę zagrożeń.
Share
Pogoda: IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia
Pogoda: IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia Źródło: East News, Fot: DARIUSZ GACEK, REPORTER
d1zy3k7

Alert pierwszego stopnia przed marznącymi opadami wydano na terenie całego województwa świętokrzyskiego oraz dla dużej części województwa podkarpackiego. Z kolei w Małopolsce ostrzeżenia wydano dla powiatów: miechowskiego, proszowickiego, bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego.

Ostrzeżenia obowiązują od godz. 21 w poniedziałek do godz. 10 we wtorek. Na wskazanych obszarach IMGW prognozuje miejscami wystąpienie słabych opadów marznącej mżawki powodujących gołoledź.

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. "Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega Instytut.

d1zy3k7

Rafał Trzaskowski: Ziobro ma rację. Chodzi o praworządność

Pogoda. IMGW wydaje prognozę zagrożeń

IMGW wydał także prognozę zagrożeń na najbliższe 48h. Instytut jeszcze we wtorek może wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami na terenie województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

d1zy3k7

Możliwe są także słabe marznące opady mżawki lub deszczu ze śniegiem, powodujące gołoledź. Według synoptyków na Warmii i Mazurach ślisko będzie na wschodzie regionu.

Jednocześnie na ziemi świętokrzyskiej świętokrzyskiej oraz w Małopolsce możliwe jest także wystąpienie gęstej mgły. W północnej części drugiego z tych regionów prognozowane jest wystąpienie mgieł ograniczających widzialność do 200 metrów.

W środę IMGW może wydać ostrzeżenia na terenie woj. świętokrzyskiego alerty 1. stopnia przed gęstymi mgłami - widzialność może spaść do 200 metrów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zy3k7

Podziel się opinią

Share
d1zy3k7
d1zy3k7
Więcej tematów