Trwa ładowanie...
dhm4heh

Pogoda. Huragan Dorian uderzył w Bahamy. 350 km/h i katastrofalne fale

Pogoda. Huragan Dorian szaleje w rejonie północnych Bahamów. Wiatr, którego porywy sięgają 350 km/h, kompletnie zniszczył zabudowę wyspy Elbow Cay. Władze ostrzegają, że żywioł jest coraz groźniejszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Huragan Dorian zbliża się do wschodnich wybrzeży USA
Pogoda. Huragan Dorian zbliża się do wschodnich wybrzeży USA (NHC)
dhm4heh

Huragan Dorian niszczy domy i zrywa dachy na wszystkich wyspach archipelagu Abaco - informuje CNN. Na zdjęciach i filmach mieszkańców widać, jak wichura wygina drzewa, a woda zalewa kolejne kompleksy apartamentów dla turystów.

Władze alarmują o ogromnych zniszczeniach. Wiatr wieje z prędkością ok. 290 km/h, ale w porywach sięga 350 km/h. Fale uderzające w wyspy Abaco mają ponad 5 metrów wysokości.

"Stoimy w obliczu huraganu, którego nigdy nie widzieliśmy na Bahamach. Proszę, módlcie się za nas" - napisał w mediach społecznościowych premier Bahamów Hubert Minnis.

- Huragan bardzo wolno przesuwa się na północny zachód, co oznacza, że jego "oko" nad wyspami utrzyma się jeszcze kilkanaście godzin, czyli dłużej niż wcześniej sądziliśmy - wyjaśnia Ken Graham, dyrektor amerykańskiego National Hurricane Center.

dhm4heh
WP.PL

Pogoda. Obowiązkowe ewakuacje na Florydzie

Po tym, jak Dorian uderzył w Bahamy na Florydzie ogłoszono ewakuację. Dla osób starszych i rodzin z dziećmi z domów położonych w strefie zagrożenia ewakuacja jest obowiązkowa - informuje Fox News.

dhm4heh

Podobnie jest w Georgii i Karolinie Południowej. Łącznie z przybrzeżnych terenów wyjechać musi ok. 1,5 mln ludzi.

Prognozowana trasa huraganu zmieniła się i jest duża szansa, że żywioł ominie Florydę.

Władze wyjaśniają jednak, że z pewnością nad półwyspem przejdzie burza tropikalna.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhm4heh

Podziel się opinią

Share

dhm4heh

dhm4heh
Więcej tematów