ycipk-3m7pjg

Pogoda. Chłodno, ale są dobre wieści. W prognozach nawet upały

Przed nami trzy wyjątkowo chłodne i deszczowe dni, ale dalsze prognozy pogody są już optymistyczne dla urlopowiczów. W czwartek ociepli się, a nadchodzący weekend ma być już wszędzie słoneczny. Później mogą wrócić upały.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody. We wtorek strefa opadów obejmie dużą część Polski
Prognoza pogody. We wtorek strefa opadów obejmie dużą część Polski (Twitter.com/ventusky/screen)
ycipk-3m7pjg

Na ocieplenie musimy poczekać i przynajmniej jeszcze przez dwa dni nie zapominać o cieplejszych ubraniach. W poniedziałek o poranku na Kasprowym Wierchu mieliśmy jedynie 0,1 st. C - informuje Jarosław Turała. Nasz ekspert pogodowy wyjaśnia, że do Polski wciąż napływają chłodne i wilgotne masy powietrza znad Morza Norweskiego i Skandynawii.

Na północy kraju zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego, który w całym pasie północnym (od Zachodniopomorskiego po Podlasie) przyniesie krótkotrwałe, ale intensywne opady deszczu i porywy wiatru do 65 km/h - ostrzegają w prognozie dla Wirtualnej Polski synoptycy biura Cumulus.

W poniedziałek i wtorek niemal w całej Polsce będzie 17-18 st. C. Dodatkowo zachodni i północno-zachodni wiatr obniżał będzie temperaturę odczuwalną. We wtorek także w centrum musimy być przygotowani na deszcz. Opady związane są z ośrodkiem niskiego ciśnienia "Pirmin" nad zachodnią Rosją.

ycipk-3m7pjg

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

twitter.com/wetterpate.de/screen
Podziel się

Pogoda. W czwartek koniec chłodu

Już w środę po południu zacznie się ocieplać, a w czwartek prawie we wszystkich regionach temperatura przekroczy 22 st. C. To efekt napływania cieplejszego powietrza znad Atlantyku i Europy Zachodniej.

ycipk-3m7pjg

Gorsza informacja dla wypoczywających nad Morzem Bałtyckim. Tam chłód utrzyma się najdłużej i wciąż będzie o kilka stopni mniej niż na południu.

W piątek w środkowej i południowej Polsce będzie już powyżej 23 st. C.

Pogoda. W sobotę przejdzie groźny front

W sobotę i niedzielę termometry zatrzymają się na 25 kresce. Tylko na północy może być ok. 22 st. C.

ycipk-3m7pjg

W pierwszy dzień weekendu przez Polskę przemieszczał się będzie aktywny front. Burze, które przyniesie w sobotę nad zachodnią, centralną i południową Polskę, będą gwałtowne, z ulewnym deszczem i niszczycielskim, porywistym wiatrem i opadami gradu - ostrzegają synoptycy Cumulusa.

Pogoda. Kolejny weekend już upalny

Z obecnych modeli pogodowych wynika, że w kolejnym tygodniu znów napłyną do nas gorące masy powietrza. Ocieplać się będzie stopniowo. Jak podaje TVN Meteo, po 20 lipca termometry - jak w ostatni tydzień czerwca - ponownie mogą wskazywać ponad 30 st. C.

twitter.com/NOAA/wxcharts.com
Podziel się
ycipk-3m7pjg

Warto zaznaczyć, że z opadów deszczu cieszą się rolnicy, sadownicy i ogrodnicy, bo od wielu tygodni w Polsce panuje susza.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Beata Szydło schowała flagę UE. To nie ona została skrytykowana

ycipk-3m7pjg
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3m7pjg

ycipk-3m7pjg
ycipk-3m7pjg