Trwa ładowanie...

Pogoda. Alerty IMGW 2. stopnia. "Bestia ze Wschodu", zamiecie i -25 st. C

Pogoda. W nocy z soboty na niedzielę na wschodzie i południu temperatura może spaść do -25 st. C. Oprócz mrozu musimy być przygotowani również na śnieżyce. Ostrzeżenia IMGW 1. i 2. stopnia obejmują coraz więcej województw.
Share
Pogoda. Alerty IMGW 2. stopnia. "Bestia ze Wschodu", zamiecie i -25 st. C
Pogoda. Alerty IMGW 2. stopnia. "Bestia ze Wschodu", zamiecie i -25 st. CŹródło: IMGW, Getty Images
d36nc9s

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu, zamieciami i zawiejami w północnej, centralnej, wschodniej Polsce oraz przed silnym mrozem w górach i na północnym wschodzie.

Ostrzeżenia 2. stopnia przed zamieciami śnieżnymi dotyczą Trójmiasta, pomorskich powiatów leżących nad Zatoką Gdańską: wejherowskiego, puckiego i nowodworskiego, ale także lęborskiego.

Z kolei ostrzeżenia 1 stopnia przed zamieciami śnieżnymi obejmują pozostałe powiaty województwa pomorskiego oraz całe województwa: kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie i lubelskie, podkarpackie.

d36nc9s

Podczas śnieżyc wiatr może osiągnąć w porywach prędkość nawet 65 km/h.

Zobacz też: Obostrzenia i powrót do szkół. Adam Niedzielski zdradza plan

Natomiast w południowych powiatach województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz na Podlasiu obowiązują ostrzeżenia 1. stopnia przed opadami śniegu.

d36nc9s

Alerty przed silnym mrozem wydano z kolei dla zachodnich powiatów województw: zachodniopomorskiego i wielkopolskiego oraz województw: śląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego oraz mazowieckiego.

Pogoda. Alerty IMGW 2. stopnia. "Bestia ze Wschodu", zamiecie i -25 st. C

Śnieg może padać niemal w całej Polsce, ale synoptycy ostrzegają, że najbardziej sypać może na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz w powiatach górskich. W ciągu doby - do niedzielnego poranka - miejscami przybędzie nawet 20 cm śniegu.

Nocą z soboty na niedzielę do kraju zacznie napływać jeszcze bardziej mroźne powietrze. Na północnym wschodzie Polski temperatura spadnie do -16/-22 st. C, natomiast późną nocą i bliżej niedzielnego świtu termometry w pasie od Warmii i Mazur po Podlasie mogą pokazać nawet -25 st. C.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36nc9s

Podziel się opinią

Share
d36nc9s
d36nc9s
Więcej tematów