Trwa ładowanie...
d444f68

Pogoda. Alerty II stopnia w kilkudziesięciu powiatach

Pogoda w najbliższych godzinach będzie stwarzać duże zagrożenie dla mieszkańców kilkudziesięciu powiatów. IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczące gwałtownego wzrostu stanu wód. Uważać muszą szczególnie mieszkańcy północnej i zachodniej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Alerty II stopnia w kilkudziesięciu powiatach
Pogoda. Alerty II stopnia w kilkudziesięciu powiatach (Shutterstock.com)
d444f68

Pogoda w środę i w czwartek do godziny 9 będzie zagrażać osobom mieszkającym w pobliżu morza oraz rzek na ich końcowych odcinkach. W związku z silnym wiatrem wiejącym znad Bałtyku, wody w wielu rejonach mają przekroczyć stany ostrzegawcze, a nawet sięgać stanów alarmowych.

Taka sytuacja spodziewana jest na Żuławach, Zalewie Wiślanym i na zachodzie województwa warmińsko-mazurskiego. Na baczności powinni się też mieć mieszkańcy okolic Zalewu Szczecińskiego i ujścia Odry - tam też woda może przekraczać stany alarmowe - informuje IMGW.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl

d444f68

Pogoda. Alerty II stopnia. Sztorm na Bałtyku

Biuro Prognoz Hydrologicznych Instytutu wydało w środę alert hydrologiczny drugiego stopnia dla wspomnianych rejonów. Synoptycy ostrzegają też przed wysokimi falami na Bałtyku. Mają one sięgać nawet 6 metrów wysokości. W porywach północno-zachodni wiatr może osiągnąć nawet 8 stopni w skali Beauforta.

Zobacz też: Martwe ryby na plaży. Sztorm Gloria w Hiszpanii

Wcześniej IMGW wydał ostrzeżenie dla mieszkańców południowej Polski. Za sprawą marznących opadów było tam ślisko i niebezpiecznie. Ostrzeżenia i prognozy alarmów na najbliższe dni wydano w sumie dla 6 województw.

d444f68

Czytaj też: Pogoda da nam w kość. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem
Pogoda. Niebezpieczne oblodzenia. Synoptycy ostrzegają

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d444f68

Podziel się opinią

Share

d444f68

d444f68
Więcej tematów