Trwa ładowanie...

Podział w MON. Wiemy, który minister został na ulicy Klonowej

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w gmachu ministerstwa obrony narodowej przy ul. Klonowej w Warszawie rezyduje tylko jeden wiceminister Wojciech Skurkiewicz. Reszta na czele z Mariuszem Błaszczakiem pracuje w siedzibie w Alei Niepodległości. Na Klonowej swój gabinet miał przez długi czas Antoni Macierewicz, szef smoleńskiej podkomisji.
Share
W siedzibie przy ul. Klonowej rezyduje tylko jeden wiceminister
W siedzibie przy ul. Klonowej rezyduje tylko jeden wiceministerŹródło: East News, Fot: BARTOSZ KRUPA
d26j7zr

Wiemy to dzięki dokumentowi zamieszczonemu na stronach ministerstwa obrony narodowej. Informacje o podziale gabinetów znalazły się w specyfikacji do jednego z tegorocznych przetargów na dostawę prasy krajowej i zagranicznej. Dostarczana jest do gabinetów poszczególnych ministrów.

Jako jedyny przy ulicy Klonowej 1 pracuje Wojciech Skurkiewicz, wiceszef resortu obrony narodowej. Szef MON Mariusz Błaszczak, a także jego inni zastępcy: Tomasz Zdzikot, Sebastian Chwałek, Marek Łapiński i Tomasz Szatkowski mają swoje gabinety w budynku przy Alei Niepodległości 218.

    mon.gov.pl
Źródło: mon.gov.pl, Fot: mon.gov.pl

O przeprowadzce ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka z Klonowej do drugiego budynku było głośno na początku tego roku. Nieoficjalnie mówiło się, że przyczyną przenosin był konflikt z poprzednim ministrem Antonim Macierewiczem. Oficjalnie resort argumentował, że przeprowadzka rzekomo była związana ze "100-leciem odzyskania niepodległości” oraz lokalizacją ambasady Federacji Rosyjskiej, która znajduje się przy ul. Belwederskiej 49 w Warszawie (kilkaset metrów od ul. Klonowej).

d26j7zr

- Kompleks budynków przy ul. Klonowej 1, w bezpośrednim sąsiedztwie ambasady rosyjskiej, nie jest fortunnym położeniem dla jednego z najważniejszych resortów w rządzie - argumentował wtedy Skurkiewicz. Jego zdaniem, budynek przy Klonowej pozostanie "obszarem reprezentacyjnym” szefa MON. W dalszym ciągu przyjmowane są tam oficjalne zagraniczne delegacje.

Zobacz także: Tomasz Siemoniak o Macierewiczu. Mocne słowa

Przypomnijmy, że początkowo w kompleksie MON przy ul. Klonowej ministerstwo udostępniło kilka pomieszczeń na potrzeby działalności podkomisji ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego pod Smoleńskiem, którą kieruje Macierewicz. Obecnie siedziba podkomisji znajduje się na ulicy Kolskiej w Warszawie.

d26j7zr

Zapytaliśmy MON o uzasadnienie pozostawienia wiceministra Skurkiewicza, w gabinecie przy ul. Klonowej, ale mimo upływu kilku dni od wysłania pytań, nie przysłano nam odpowiedzi. Resort poinformował nas jedynie, że miejsce narad kierownictwa jest różne. - Narady kierownictwa MON odbywają się cyklicznie, a miejsce spotkań jest zależne od tematyki poruszanej w czasie odpraw – napisał wydział prasowy resortu.

Obecne kierownictwo MON to głównie bliscy współpracownicy Błaszczaka z MSWiA. Sekretarze stanu Sebastian Chwałek i Tomasz Zdzikot byli wcześniej wiceministrami w MSWiA. Podsekretarz stanu Marek Łapiński to były szef Straży Granicznej, wyniesiony na to stanowisko przez Błaszczaka.

Wojciech Skurkiewicz, to poseł PiS, były wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Jako jedyny nie jest kojarzony jako "zaufany człowiek ministra Błaszczaka".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26j7zr

Podziel się opinią

Share
d26j7zr
d26j7zr
Więcej tematów