Trwa ładowanie...
d23gwuw

Podwyżki dla nauczycieli. Wicemarszałek Sejmu zapowiada

Nauczyciele dostaną podwyżki we wrześniu - zapowiedział Ryszard Terlecki. Szef klubu parlamentarnego PiS zdradził w Sejmie, że partia rządząca przygotowuje "generalne rozwiązanie" dotyczące budżetówki.
Share
Nauczyciele grożą strajkiem. PiS zapowiada podwyżki we wrześniu
Nauczyciele grożą strajkiem. PiS zapowiada podwyżki we wrześniuŹródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d23gwuw

- Nauczyciele z pewnością korzystają także z innych programów, które proponujemy. Ci, którzy mają dzieci, na pewno na tym zyskają, natomiast nauczyciele dostają podwyżkę, teraz dostaną we wrześniu - powiedział Ryszard Terlecki na konferencji prasowej.

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Krzysztofa Szczerskiego. Prezydencki minister zapytany o podwyżki PiS dla nauczycieli, stwierdził, że nie obowiązuje ich celibat i mogą zarabiać więcej, decydując się na więcej dzieci.

"Generalne rozwiązanie" dla budżetówki

Terlecki zapowiedział także "generalne rozwiązanie" dla budżetówki, czyli zawodów, których pensje utrzymuje budżet państwa. - Myślę, że to wszystko uspokoi napięcie, które się tutaj pojawiło. Mam nadzieję, że nauczyciele nie podejmą jakichś działań, które szkodziłoby powierzonym im uczniom - stwierdził polityk.

d23gwuw

Zobacz także: Szefowa MEN zapowiedziała wypłatę podwyżek w styczniu. "Żaden nauczyciel jej nie otrzymał"

Tymczasem sytuacja w oświacie jest coraz bardziej napięta. Padł już nawet termin ogólnopolskiego strajku nauczycieli - to 8 kwietnia. Przedtem odbędzie się jednak referendum strajkowe, w którym zapadnie decyzja, czy nauczyciele wyjdą na ulice.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23gwuw

Podziel się opinią

Share
d23gwuw
d23gwuw
Więcej tematów