Trwa ładowanie...
d2xl7pu

Podpalił ponad 50 obiektów. Policja: był zdenerwowany

Wobec podejrzanego o dokonanie serii podpaleń, do których doszło w ciągu ostatniego weekendu w Los Angeles, toczy się sprawa karna w związku z pożarem domu w jego ojczystych Niemczech - poinformowała amerykańska prokuratura.

d2xl7pu
d2xl7pu

Na 24-letnim Harrym Burkharcie ciążą zarzuty podpalenia ponad 50 obiektów, głównie samochodów i instalacji parkingowych, co spowodowało straty w łącznej wysokości około 3 mln dolarów. Władze śledcze sądzą, że był on zdenerwowany aresztowaniem jego matki, którą amerykańska policja zatrzymała 28 grudnia na mocy listu gończego wydanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

Wobec Burkharta toczy się dochodzenie w związku z pożarem, który wybuchł 14 października w należącym do jego rodziny domu w Marburgu na południu Niemiec - powiedziała agencji Associated Press rzeczniczka prokuratury w Marburgu Annemarie Wied. Sygnałem do rozpoczęcia śledztwa było to, że jeszcze w dniu pożaru Burkhart zgłosił się do ubezpieczyciela o odszkodowanie. Nie został on jednak dotąd przesłuchany przez niemiecką prokuraturę i nie wystawiła ona nakazu aresztowania.

Według ujawnionych we wtorek przez sąd dokumentów matka Burkharta, Dorothee Burkhart, oskarżona jest w Niemczech o 17 przypadków wyłudzenia, w tym niezapłacenie za dokonany w 2004 roku zabieg powiększenia biustu oraz przywłaszczenie należących do emerytów funduszy ubezpieczeniowych.

d2xl7pu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xl7pu
Więcej tematów