Trwa ładowanie...
d3b9drp

Podkarpacie: karetka utknęła na przejeździe kolejowym

Kolejna niebezpieczna sytuacja na torach. W czwartek rano na przejeździe kolejowym, między opuszczonymi rogatkami, utknęła karetka pogotowia. Kierowca, by uniknąć zderzenia z pociągiem, kierowca ustawił auto bokiem do torów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karetka utknęła na przejeździe w Miłocinie
Karetka utknęła na przejeździe w Miłocinie (Youtube.com)
d3b9drp

Tę groźną sytuację uwiecznił na nagraniu wideo świadek tego zajścia, kierowca auta, które stało przed przejazdem w Miłocinie na Podkarpaciu - informuje tvn24.pl. Na nagraniu widać, jak kierowca uwięzionego między rogatkami manewruje autem, by ustawic je w bezpiecznej odległości od torów. W końcu udaje mu się, a pociąg bezpiecznie, powoli je wymija.

- Kierowca próbował ustawić się tak, żeby pociąg mógł przejechać. Machał też w stronę budki dróżnika, ale nikt nie podniósł szlabanu – relacjonuje tvn24.pl świadek zdarzenia.
Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK potwierdzil w rozmowie z tvn24.pl, że ta sytuacja miała miejsce i że w tej sprawie prowadzone jest już postępowanie.

d3b9drp

- Zgłoszenie otrzymaliśmy od maszynisty. Rozpoczęta została procedura przekazywania sprawy policji i pracodawcy kierowcy - mówi tvn24.pl Siemieniec. - Zgodnie z przepisami ruchu drogowego przy czerwonym świetle i opadających rogatkach kierowca nie miał prawa wjechać na przejazd - podkreślił Mirosław Siemieniec.

- W takiej sytuacji kierowca powinien jak najszybciej zjechać z przejazdu, nawet wyłamując rogatki - dodał rzecznik komentując zachowanie kierowcy karetki zarejestrowane na filmie.

To nie jest pierwszy tego typu przypadek.Pod koniec września na przejazd kolejowy w Modlinie wjechał kierowca autobusu. Pociąg Pendolino relacji Gdynia - Bielsko-Biała lekko zahaczył o autokar. Na szczęście nic nikomu sie nie stało.

Źródło: tvn24.pl

d3b9drp

Podziel się opinią

Share

d3b9drp

d3b9drp
Więcej tematów