Podczas Przystanku Woodstock wzmocniona ochrona granicy
Podczas Przystanku Woodstock Straż
Graniczna wzmocni obsadę na granicy. Celem tych działań jest
zapewnienie porządku publicznego w rejonie przejść i w strefie
nadgranicznej - poinformował mjr Zdzisław Fuczyło z
Lubuskiego Oddziału Straży Granicznej.
Galeria
[
]( http://wiadomosci.wp.pl/przystanek-woodstock-6038692206232193g )[
]( http://wiadomosci.wp.pl/przystanek-woodstock-6038692206232193g )
Woodstock tuż tuż
Jak co roku aktywnie włączamy się w zabezpieczenie tej dużej imprezy. Więcej funkcjonariuszy skierowano na odcinek granicy między Kostrzynem a Słubicami. W odwodzie będą przygotowane plutony specjalne - powiedział Fuczyło.
Ponadto rejon Kostrzyna będzie kontrolowany przez załogi śmigłowca i samolotu SG, a na Odrze będzie pływała niemiecka łódź patrolowa. Pogranicznicy będą również widoczni w mieście poprzez udział w patrolach z policją i żandarmerią wojskową, a w rejonie dworca PKP - z sokistami.
Jak powiedział Fuczyło, Straż Graniczna w dniach poprzedzających festiwal nie odnotowuje znacznego zwiększenia ruchu granicznego, np. związanego z przyjazdem młodych Niemców na Przystanek Woodstock.
13. Przystanek Woodstock rozpocznie się w piątek i potrwa do nocy z soboty na niedzielę - jak zapowiedział organizujący imprezę szef WOŚP Jerzy Owsiak, być może po raz ostatni w tym miejscu i w tej formule.
Z szacunków lubuskiej policji wynika, że do czwartku rano do Kostrzyna nad Odrą przyjechało ok. 16 tys. woodstockowiczów. Oczekuje się, że najwięcej młodych ludzi przybędzie w czwartek i piątek.
Do tej pory nie odnotowaliśmy poważniejszych incydentów ani przestępstw związanych z ta imprezą - powiedział Artur Chorąży z lubuskiej policji.
Jak przekazał rzecznik Przystanku Woodstock, Krzysztof Dobies, w czwartek rano na woodstockowym polu było kilkanaście tysięcy namiotów. Nie próbował jednak szacować liczby uczestników. Zapewnił, że na razie wszystko przebiega spokojnie; kilka razy interweniowały służby medyczne.
Organizowane od 1995 roku Przystanki Woodstock są formą podziękowania dla wszystkich ludzi, którzy wspierają kwesty WOŚP organizowane co roku, w styczniu. Pierwszy z przystanków odbył się w Czymanowie w 1995 roku. Później impreza WOŚP na dłużej zagościła w Żarach - odbyła się tam 6 razy.
Z Żar WOŚP przeniósł się do Kostrzyna nad Odrą. Tegoroczny przystanek będzie czwartym organizowanym w tym nadgranicznym mieście.
Co roku na Przystanek Woodstock przyjeżdżało kilkaset tysięcy osób z całej Polski, a także z Niemiec. Hasła, jakie od lat towarzyszą kolejnym edycjom imprezy, to: "Miłość! Przyjaźń! Stop przemocy! Stop narkotykom!". W tym roku na dużej i małej scenie festiwalu zagra ponad 40. zespołów z Polski, Niemiec, Rosji i USA.