Trwa ładowanie...
d2us22p
radio maryja

Poczta Polska świętuje 25-lecie Radia Maryja

• Poczta Polska wydaje specjalny znaczek i kopertę z okazji 25-lecia Radia Maryja
• W przyszłym roku nie będzie specjalnego znaczka na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znaczek pocztowy z okazji 25-lecia Radia Maryja
Znaczek pocztowy z okazji 25-lecia Radia Maryja (Poczta Polska)
d2us22p

Poczta Polska wydała znaczek z okazji 25. rocznicy powstania Radia Maryja. Na znaczku jest wizerunek Maryi i napis „25-lecie Radia Maryja”. Do tego można też kupić specjalną kopertę z naklejonym już znaczkiem i wizerunkiem kościóła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. A pod nim umieszczono cytat Jana Pawła II z 1994 roku o Radiu Maryja: „Cenny wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie, do cywilizacji miłości”.

Poczta Polska sprzedaje znaczek i kopertę od piątku. Wydrukowano 360 tys. znaczków o wartości A. Taki znaczek można kupić za 2 zł i nakleić na kopertę z listem lub kartkę pocztową i wysłać do kogoś w Polsce.

Radio Maryja zostało założone 8 grudnia 1991 roku przez redemptorystów, a dyrektorem radia został o. Tadeusz Rydzyk. Z tego powodu na najbliższą sobotę w Toruniu zaplanowano koncert, modlitwy i mszę św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Jak dowiedział się w listopadzie portal OKO.press, Poczta Polska nie wyda okolicznościowego znaczka z okazji finału WOŚP, choć zawsze to robiła. Tym razem poczta ograniczy się do wydania okolicznościowej kartki pocztowej, a tłumaczy to oszczędnościami.

d2us22p

Podziel się opinią

Share
d2us22p
d2us22p
Więcej tematów