PO wnioskuje do NIK o kontrolę w BOR i Żandarmerii Wojskowej

Platforma Obywatelska złożyła wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie pilnej kontroli w Biurze Ochrony Rządu i Żandarmerii Wojskowej - informuje RMF FM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO wnioskuje do NIK o kontrolę w BOR i Żandarmerii Wojskowej
(newspix.pl, Fot: JACEK HEROK)

"W imieniu Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej wnoszę o przeprowadzenie pilnej kontroli oraz zbadanie, pod względem legalności, celowości, gospodarności i rzetelności, działań ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz Biura Ochrony Rządu (dalej również: "BOR), jak również Ministra Obrony Narodowej i Żandarmerii Wojskowej, służących zapewnieniu bezpieczeństwa najważniejszych osób w państwie, w okresie od 16 listopada 2015 r. do 13 lutego 2017 roku" - napisano w piśmie do szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Wnioskodawcy chcą szczegółowego zbadania przyczyn zmian kadrowych w BOR oraz sprawdzenia egzekwowania obowiązujących w BOR i ŻW procedur. Domagają się także zbadania organizacji cyklicznych szkoleń dla funkcjonariuszy BOR i ŻW "mających na celu doskonalenie umiejętności prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych poruszających się w kolumnie".

W uzasadnieniu wnioskodawcy przypominają o wypadkach aut uprzywilejowanych przewożących premier Beatę Szydło, pękniętej oponie w aucie prezydenta Andrzeja Dudy, a także o wypadku z udziałem auta Ministra Antoniego Macierewicza.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.