Trwa ładowanie...

PO wnioskuje do NIK o kontrolę w BOR i Żandarmerii Wojskowej

Platforma Obywatelska złożyła wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie pilnej kontroli w Biurze Ochrony Rządu i Żandarmerii Wojskowej - informuje RMF FM.
Share
PO wnioskuje do NIK o kontrolę w BOR i Żandarmerii Wojskowej
Źródło: newspix.pl, Fot: JACEK HEROK
d1sd098

"W imieniu Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej wnoszę o przeprowadzenie pilnej kontroli oraz zbadanie, pod względem legalności, celowości, gospodarności i rzetelności, działań ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz Biura Ochrony Rządu (dalej również: "BOR), jak również Ministra Obrony Narodowej i Żandarmerii Wojskowej, służących zapewnieniu bezpieczeństwa najważniejszych osób w państwie, w okresie od 16 listopada 2015 r. do 13 lutego 2017 roku" - napisano w piśmie do szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Wnioskodawcy chcą szczegółowego zbadania przyczyn zmian kadrowych w BOR oraz sprawdzenia egzekwowania obowiązujących w BOR i ŻW procedur. Domagają się także zbadania organizacji cyklicznych szkoleń dla funkcjonariuszy BOR i ŻW "mających na celu doskonalenie umiejętności prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych poruszających się w kolumnie".

W uzasadnieniu wnioskodawcy przypominają o wypadkach aut uprzywilejowanych przewożących premier Beatę Szydło, pękniętej oponie w aucie prezydenta Andrzeja Dudy, a także o wypadku z udziałem auta Ministra Antoniego Macierewicza.

d1sd098

Podziel się opinią

Share
d1sd098
d1sd098
Więcej tematów