Jeszcze wróci złota jesień. Na termometrach zobaczymy ponad 20 kresek
Październik wcale nie zamierza podporządkować się jesiennej naturze i powiać chłodem. W drugiej połowie miesiąca temperatura zbliży się do 20 stopni Celsjusza. Zanim to jednak nastąpi, trzeba przetrwać kilka chłodniejszych dni.
Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl
Zimne powietrze płynie do Polski w ślad za frontem związanym z niżem. Jego centrum w poniedziałek będzie w rejonie Sankt Petersburga w Rosji.
IMGW ostrzega przed silnymi podmuchami wiatru. Warunki w najbliższym czasie będą się pogarszać, w wielu miejscach opady mogą być duże.
Chłodny poniedziałek. Ale jeszcze zobaczymy 20 stopni C na termometrach
Według długoterminowej prognozy pogody, przygotowanej przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego, październik będzie jednym z najcieplejszych w historii zapisów meteorologicznych. Już w pierwszych jego dniach można było cieszyć się z przyjaznej, ciepłej aury, a to jeszcze nie koniec.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Najpierw jednak czeka nas chłodniejszy czas. Po weekendzie nastąpi kilka zimniejszych dni. Przydadzą się czapki i ciepłe kurtki, ale nie znaczy to, że już tak zostanie do wiosny.
Po ochłodzeniu do Polski nadciągnie wyż z centrum nad Adriatykiem. Obejmie on swoim zasięgiem wschód i centrum kontynentu. Napłyną cieplejsze masy powietrza.
Do środy w całej Polsce będzie średnio około 14 stopni Celsjusza. Na wschodzie należy spodziewać się niższych temperatur, zaledwie 9-10 st. C.
Czytaj też: Koniec z abonamentem RTV. Podano wstępny termin
Bliżej weekendu nadejdzie ocieplenie. A to znaczy, że czeka nas przyjemna, zachęcająca do wypoczynku na świeżym powietrzu sobota i niedziela.
W tych dniach można spodziewać się 18-19 st. C na zachodzie i południu kraju. Tak może być nawet do 22 października.
Przeczytaj również: "Rajd" Wiplera hulajnogą po Warszawie. "Nic nie jechało"
Potem jednak czeka nas już nieuchronnie powolny spadek temperatury. Pod koniec miesiąca będzie już dużo chłodniej - od 8 do 13 stopni Celsjusza.
Źródło: IMGW