Trwa ładowanie...
dsd78sn

Po trzęsieniu ziemi poziom terenu obniżył się nawet o 70 cm

• O 70 cm obniżył się poziom terenu po niedzielnym trzęsieniu ziemi we Włoszech
• Zniszczenia stwierdzono w 100 miejscowościach
• Simone Atzori z Instytutu Geofizyki i Wulkanologii: skala deformacji nie jest zaskakująca, związana jest z siłą trzęsienia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po trzęsieniu ziemi poziom terenu obniżył się nawet o 70 cm
(PAP/EPA, Fot: ITALIAN FIRE DEPARTMENT)
dsd78sn

Poziom terenu na obszarach w środkowych Włoszech zniszczonych przez niedzielne trzęsienie ziemi obniżył się nawet o 70 centymetrów - wynika z pierwszych danych uzyskanych ze zdjęć satelitarnych. Sejsmolodzy wyjaśniają, że to wstępne dane.

- Możemy powiedzieć, że w niektórych strefach, jak w Castelluccio koło Nursji, to obniżenie terenu sięga 70 centymetrów - poinformował Simone Atzori z krajowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii. Wspomniane przez niego Castelluccio to jedna z miejscowości, która niemal całkowicie została zrównana z ziemią po wstrząsie o magnitudzie 6,5.

Atzori podkreślił, że skala deformacji terenu nie jest zaskakująca, gdyż związana jest z siłą trzęsienia ziemi.

dsd78sn

Instytut poinformował również, że od trzęsienia ziemi z 24 sierpnia, gdy w rejonie Amatrice zginęło prawie 300 osób, sejsmografy zanotowały ponad 20 tysięcy wstrząsów wtórnych. Od wstrząsu w niedzielę rano było ich około 700.

Bilans niedzielnego trzęsienia ziemi, najsilniejszego od 36 lat, to ponad 20 osób rannych i 40 tysięcy ludzi pozbawionych dachu nad głową. Zniszczenia stwierdzono w 100 miejscowościach.

dsd78sn

Podziel się opinią

Share

dsd78sn

dsd78sn
Więcej tematów