Trwa ładowanie...
d3gqtxr
ryszard krauze

Po prawie 3 tygodniach prokuratura ujawnia zarzuty wobec Ryszarda Krauze

Minister sprawiedliwości poinformował, że prokuratorzy zarzucają biznesmenowi składanie fałszywych zeznań i utrudnianie śledztwa, za co może grozić do 5 lat więzienia.

Share
d3gqtxr

Cała sprawa ma związek z przeciekiem o akcji CBA w ministerstwie rolnictwa - w związku z tym śledztwem zatrzymano pod koniec sierpnia Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego oraz Jaromira Netzla. W przypadku żadnego z nich nie wnioskowano o areszt tymczasowy, sąd zaś uznał, że zatrzymanie Kaczmarka było bezpodstawne.

Postanowienie o zarzutach wobec Ryszarda Krauze było gotowe już 29 sierpnia, ale dopiero teraz zostały one ujawnione. Część komentatorów twierdzi więc, że można mówić o nagonce na biznesmenów na potrzebny kampanii wyborczej.
Moim zdaniem trzeba jednak oddzielić sprawę zarzutów od sprawy interesów prowadzonych przez pana Krauze - komentuje poseł Prawicy Rzeczypospolitej Artur Zawisza.

A Ryszard Krauze przebywa obecnie poza Polską, według prasowych doniesień - w Szwajcarii. Minister sprawiedliwości nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy zostanie w tej sytuacji wydany Europejski Nakaz Aresztowania.

d3gqtxr

Podziel się opinią

Share
d3gqtxr
d3gqtxr
Więcej tematów