Trwa ładowanie...
08-09-2014 23:35

PO poparła kandydaturę Tadeusza Truskolaskiego na prezydenta miasta Białystok

Platforma Obywatelska popierać będzie w jesiennych wyborach na prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, rządzącego w mieście od dwóch kadencji. W poniedziałek wieczorem rada powiatu PO Białystok formalnie poparła tę kandydaturę.

PO poparła kandydaturę Tadeusza Truskolaskiego na prezydenta miasta BiałystokŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d13v604
d13v604

Truskolaski dwa tygodnie temu oficjalnie zadeklarował swój udział w wyborach. W dwóch poprzednich wyborach był kandydatem PO (sam do partii nie należy), tym razem startuje jednak z własnym Komitetem Wyborczym Wyborców Tadeusza Truskolaskiego, który wystawia też własnych kandydatów w wyborach do rady miasta.

O tym, że Platforma jednak i tym razem go poprze, mówił już kilka tygodni temu przewodniczący podlaskiej PO Robert Tyszkiewicz.

W poniedziałek wieczorem rada powiatu Białystok potwierdziła tę deklarację i jednogłośnie poparła kandydaturę Tadeusza Truskolaskiego.

Jak poinformowała dyrektor biura regionu podlaskiego PO Anna Mierzyńska, rada zatwierdziła też listy kandydatów Platformy w wyborach do Rady Miasta Białystok.

d13v604

Listy w większości okręgów otwierają obecni radni Platformy w Białymstoku, na drugich miejscach we wszystkich okręgach są kandydaci wskazani przez Forum Mniejszości Podlasia, które grupuje przedstawicieli społeczności prawosławnej.

Wynika to z porozumienia Forum z PO. Taka współpraca trwa już od dwóch kadencji samorządu.

Rada Miasta Białystok liczy 28 radnych. Po ostatnich wyborach większość miał klub PO. Obecnie, po zmianach w klubach radnych i odejściach z różnych partii, kluby radnych PO i PiS liczą po 11 radnych, SLD ma dwóch radnych, zaś pozostali czterej nie mają przynależności klubowej.

Już wiadomo jednak, że dwaj z tej grupy wystartują do rady ponownie z list komitetu Truskolaskiego (w przeszłości to radni PiS i Solidarnej Polski)
, zaś kolejny (kiedyś SLD) z listy Platformy.

Listy do sejmiku województwa podlaskiego PO ma zatwierdzać na początku następnego tygodnia.

d13v604
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13v604
Więcej tematów