Trwa ładowanie...

PO obiecało przywrócić emerytury funkcjonariuszom PRL

Podczas spotkania z generałami Markiem Dukaczewskim i Marianem Janickim Grzegorz Schetyna oraz inni członkowie kierownictwa partii zobowiązali się do przywrócenia wyższych emerytur. O obietnicy Platformy poinformował sam gen. Janicki.

Share
PO obiecało przywrócić emerytury funkcjonariuszom PRL
Źródło: WP.PL
diowxkk

Do rozmowy byłych szefów Wojskowych Służb Informacyjnych i Biura Ochrony Rządu z politykami PO miało dojść w sejmowym pokoju klubu. Oprócz przywrócenia obniżonych przez ustawę dezubekizacyjną rent i emerytur, kierownictwo partii zobowiązało się również "rozliczyć PiS" za niekorzystne dla dawnych pracowników służb zmiany. "PO przygotowała ustawę, która przywróci nam godność" - stwierdził Janicki. Wcześniej inicjatywę poparło także SLD.

Generał Marian Janicki ujawnił informację o spotkaniu z Grzegorzem Schetyną i kilkoma prominentnymi politykami PO podczas swojego przemówienia na manifestacji służb mundurowych przed Sejmem. Demonstrację zorganizowano w związku ze złożeniem do Kancelarii Sejmu blisko 250 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która przywraca dawne przywileje ludziom służb.

Według ustawy dezubekizacyjnej, emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie mogą być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS. W przypadku emerytur wspomniana kwota wynosi 2,1 tys. zł (brutto), natomiast renta - 1,6 tys. zł. Obniżka objęła świadczenia prawie 40 tys. byłych funkcjonariuszy.

diowxkk

Źródło: "Gazeta Polska Codziennie"

Zobacz też: Rząd zmniejszy emerytury funkcjonariuszom SB

diowxkk

Podziel się opinią

Share
diowxkk
diowxkk
Więcej tematów