Trwa ładowanie...
d1d11j0

PO: "nie" dla informacji rządu o polityce rolnej

Platforma Obywatelska opowiada się za odrzuceniem informacji rządu o polityce rolnej oraz domaga się przedstawienia długofalowego programu poprawy sytuacji w rolnictwie i na wsi - zapowiedział w piątek w imieniu PO Aleksander Grad.

Share
d1d11j0

Platforma stawia wniosek o odrzucenie informacji i domaga się pilnego przedstawienia przez rząd długofalowej strategii działań - powiedział w piątek w Sejmie Grad.

Poseł PO dodał, że po tylu miesiącach działań obecnego rządu nie da się już zwalać wszystkiego na poprzedników. Jego zdaniem, minął wystarczający czas, aby rząd przejął na siebie odpowiedzialność.

Grad uważa, że obecna polityka rolna to konsekwencja przestarzałych form, struktur i układów o charakterze politycznym, a nie programowym. Wielu polityków dostrzega na wsi tylko wyborczy elektorat - ocenił.

d1d11j0

Platforma uważa, że nie może być mowy o monopolu partyjnym na polską wieś i rolnictwo - powiedział poseł PO.

Jego zdaniem, w sprawach rolnictwa nie widać działań, które układałyby się w długofalową, logiczną całość.

Poseł PO ocenił, że sytuacja na wsi i w rolnictwie jest kryzysowa, sytuacja na rynkach wielu produktów jest dramatyczna. Jego zdaniem, potrzebna jest narodowa zgoda w sprawie wsi i rolnictwa oraz działania ponad podziałami politycznymi.

Grad uważa, że prawie wszystkie rynki są rozregulowane, na rynku zboża jest tragedia, dochody rolnicze spadają. _ Rząd przez ostatnie miesiące uczy takiej procedury: zastrajkujesz, zamanifestujesz, zablokujesz - załatwisz problem_ - powiedział.

Jego zdaniem, stan zaawansowania prac dostosowawczych do UE planowany na obecny i przyszły rok jest dramatycznie niski. _ Wszyscy oczekujemy konkretnych działań i twardych negocjacji w sprawie rolnictwa i rozwoju wsi_ - podkreślił poseł Platformy. (miz)

d1d11j0

Podziel się opinią

Share
d1d11j0
d1d11j0
Więcej tematów