Trwa ładowanie...
d3c2gss

Po katastrofie kolejowej - strajk kolejarzy

Po katastrofie kolejowej, w której w poniedziałek zginęło 18 osób, strajkują belgijscy kolejarze. Protestują przeciwko pogarszającym się warunkom pracy, zagrażającym - ich zdaniem - bezpieczeństwu na kolei.

Share
d3c2gss

Spontaniczny strajk objął przede wszystkim południową część kraju. W niektórych regionach na trasy wyruszyło zaledwie 10-15 proc. pociągów. Media informują, że strajk się rozszerza się.

- Maszyniści są bardzo poruszeni wypadkiem w Halle, który kosztował życie jednego z ich kolegów - powiedział rzecznik belgijskich kolei Michael Vanloubbeeck.

W Halle niedaleko Brukseli zderzyły się czołowo dwa pociągi pasażerskie. Zdaniem protestujących, do takich wypadków będzie dochodzić częściej z uwagi na przemęczenie kolejarzy i brak odpowiedniego wyposażenia.

d3c2gss

Przyczyny poniedziałkowej katastrofy nie są jeszcze znane. Być może powodem wypadku było zignorowanie czerwonego światła przez jednego z maszynistów.

Protest powoduje dodatkowe zakłócenia w rozkładzie jazdy pociągów, z których wiele i tak jest już opóźnionych i odwołanych na skutek zamknięcia uszkodzonej linii przebiegającej przez Halle. Belgijskie media informują o zdezorientowanych pasażerach daremnie czekających na dworcach na pociągi.

d3c2gss

Podziel się opinią

Share
d3c2gss
d3c2gss
Więcej tematów