Trwa ładowanie...
d4fq501

PO chce komisji śledczej ws. Puszczy Białowieskiej

Platforma Obywatelska zapowiedziała złożenie wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. niszczenia Puszczy Białowieskiej i polityki PiS wobec środowiska. Grzegorz Schetyna poinformował, że PO złoży zawiadomienie ws. popełnienia przestępstwa przez ministra środowiska Jana Szyszkę za nielegalną wycinkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO chce komisji śledczej ws. Puszczy Białowieskiej
(PAP)
d4fq501

-Zarządzenie tymczasowe Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ze Strasburga bardzo wyraźnie pokazuje, że Europa nie zgadza się na łamanie prawa przez polski rząd, przez ministra Szyszkę. Nie zaakceptujemy takich metod (ministra) i będziemy także wspierać Europę, wspierać tych wszystkich, którzy w Puszczy protestują przeciwko nieludzkiej polityce ministra Szyszki i całego rządu PiS w stosunku do polskiej przyrody - powiedział Schetyna w Sejmie.

Schetyna poinformował, że na środowym posiedzeniu Gabinetu Cieni Platformy zamierza poruszyć temat złożenia wniosku o powołanie komisji śledczej w sprawie Puszczy Białowieskiej. - Jesteśmy przekonani, że we wrześniu będziemy mogli doprowadzić do debaty w Sejmie na temat powołania tej komisji - mówił lider PO.

- Rzecz będzie dotyczyć nie tylko Puszczy Białowieskiej i aktywności niszczenia jej przez ministra Szyszkę, ale w ogóle całej polityki odnośnie środowiska, którą PiS prowadzi - dodał lider PO.

PO doniesie na Szyszkę?

Schetyna poinformował też, że Platforma złoży zawiadomienie ws. popełnienia przestępstwa przez ministra Szyszkę za nielegalną wycinkę. - Rzecz dotyczy przestępstw przeciwko środowisku (...) zawiadomimy prokuraturę i będziemy chcieli, żeby wszczęła postępowanie przeciwko ministrowi Szyszce - wyjaśnił Schetyna.

d4fq501

Trybunał Sprawiedliwości UE podjął w piątek decyzję o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki Puszczy Białowieskiej na obszarach chronionych. Jest to też środek tymczasowy, o który wnioskowała KE. Resort środowiska zapowiedział w poniedziałek, że będzie nadal prowadził działania w Puszczy Białowieskiej. Minister Szyszko poinformował, że do 4 sierpnia polska strona prześle swoją odpowiedź na zarzuty KE na działania wykonywane w Puszczy.

W środę Komisja Europejska zapowiedziała, że jeśli potwierdzone zostanie, że wycinka w Puszczy Białowieskiej nie została wstrzymana, to włączy tę kwestię do prowadzonej wobec Polski procedury ochrony praworządności.

d4fq501

Podziel się opinią

Share

d4fq501

d4fq501
Więcej tematów