Trwa ładowanie...
dsa64x2

Po 65. roku życia miał być stan spoczynku. Ale sędziowie nie chcą iść na emerytury

Zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym przewidywały, że po ukończeniu 65. roku życia sędzia w nim orzekający przejdzie w stan spoczynku. Pozostała jednak procedura odwoławcza, z której chętnie korzystają teraz sędziowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędziowie Sądu Najwyższego nie chcą przejść w stan spoczynku
Sędziowie Sądu Najwyższego nie chcą przejść w stan spoczynku (East News)
dsa64x2

12 spośród 27 sędziów Sądu Najwyższego, którzy osiągnęli już wiek emerytalny, chce dalej orzekać - dowiaduje się Radio ZET.

Do dziś wypłynęło łącznie 12 oświadczeń od sędziów, którzy nadal chcą orzekać. Tę informację potwierdza Radiu ZET Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego. Aktualnie w Sądzie Najwyższym orzeka 76 sędziów, spośród których 27 ukończyło 65. rok życia.

Spośród 12 sędziów, którzy chcą nadal orzekać mimo ukończenia 65. lat, 2 orzeka w Izbie Karnej, 6 w Izbie Cywilnej, a 4 w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Po spotkaniu Małgorzaty Gersdorf ze Zbigniewem Ziobrą rodzi się pytanie -ciekawe, gdzie się pomieszczą?

dsa64x2

Ustawa o Sądzie Najwyższym jest jedną z kości niezgody pomiędzy Polską a Komisją Europejską. Prace nad złagodzeniem przepisów, które drażnią Brukselę, wciąż trwają.

Masz ciekawe zdjęcie, filmik lub newsa? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio Zet

Zobacz też: Z. Krasnodębski ocenia rolę Andrzeja Dudy w ustawach o SN i KRS

dsa64x2

Podziel się opinią

Share
dsa64x2
dsa64x2
Więcej tematów