PolskaPo 65. roku życia miał być stan spoczynku. Ale sędziowie nie chcą iść na emerytury

Po 65. roku życia miał być stan spoczynku. Ale sędziowie nie chcą iść na emerytury

Zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym przewidywały, że po ukończeniu 65. roku życia sędzia w nim orzekający przejdzie w stan spoczynku. Pozostała jednak procedura odwoławcza, z której chętnie korzystają teraz sędziowie.

Po 65. roku życia miał być stan spoczynku. Ale sędziowie nie chcą iść na emerytury
Źródło zdjęć: © East News
Maciej Deja

27.04.2018 | aktual.: 27.04.2018 17:02

12 spośród 27 sędziów Sądu Najwyższego, którzy osiągnęli już wiek emerytalny, chce dalej orzekać - dowiaduje się Radio ZET.

Do dziś wypłynęło łącznie 12 oświadczeń od sędziów, którzy nadal chcą orzekać. Tę informację potwierdza Radiu ZET Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego. Aktualnie w Sądzie Najwyższym orzeka 76 sędziów, spośród których 27 ukończyło 65. rok życia.

Spośród 12 sędziów, którzy chcą nadal orzekać mimo ukończenia 65. lat, 2 orzeka w Izbie Karnej, 6 w Izbie Cywilnej, a 4 w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Po spotkaniu Małgorzaty Gersdorf ze Zbigniewem Ziobrą rodzi się pytanie -ciekawe, gdzie się pomieszczą?

Ustawa o Sądzie Najwyższym jest jedną z kości niezgody pomiędzy Polską a Komisją Europejską. Prace nad złagodzeniem przepisów, które drażnią Brukselę, wciąż trwają.

Masz ciekawe zdjęcie, filmik lub newsa? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio Zet

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)