Trwa ładowanie...

Po 25 złotych za sztukę nie poszły. Ministerstwo teraz oddaje za darmo

Ministerstwa Zdrowia organizuje wielką wystawkę. Ma do oddania wiele składników majątku ruchomego. Nie udała się wyprzedaż, choć ceny nie były wysokie. Ale ponieważ sprzęty mogą się jeszcze przydać wielu nowym użytkownikom, pójdą za darmo do chętnych.

Resort zdrowia oddaje za darmo niepotrzebne, sprawne, ale wyeksploatowane sprzęty biuroweResort zdrowia oddaje za darmo niepotrzebne, sprawne, ale wyeksploatowane sprzęty biuroweŹródło: PAP
d1luk2e
d1luk2e

Resortowi Izabeli Leszczyny nie udało się sprzedać za niewygórowane ceny wielu elementów wyposażenia, które z racji wyeksploatowania będzie zmieniane na nowe. Urządzenia i meble mogą jeszcze służyć innym. Choć noszą ślady użytkowania, to działają, dlatego szkoda, by wylądowały na śmietniku.

Jak podaje portal rynekzdrowia.pl, używane meble biurowe i przydatne w każdej instytucji sprzęty miały być wcześniej sprzedane. Cena nie była wysoka - od 20 złotych za kalkulator i 25 złotych za czajnik elektryczny, do 55 złotych za biurko. Jeśli komuś wydawało się to za dużo, a jest zainteresowany wejściem w posiadanie tego rodzaju wyposażenia, może teraz wziąć wszystko całkowicie za darmo.

Rozdają za darmo. Ministerstwo kupi sobie nowe sprzęty

Na rozdanie przeznaczono nie tylko czajniki i biurka, ale też fotele biurowe, radiomagnetofony Sony, szafy i szafki, a nawet laserowe wskaźniki. Są też przydatne latem wentylatory.

Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, że nieodpłatne przekazanie ich podmiotom zapobiegnie "likwidacji". Sposób na przejęcie jest bardzo prosty.

d1luk2e

Trzeba tylko złożyć pisemny wniosek do dnia 15 lipca 2024. Można to zrobić przez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP: /8tk37sxx6h/SkrytkaESP.

Można również napisać wiadomość na adres mejlowy kancelaria@mz.gov.pl (wnioski przekazane pocztą elektroniczną należy dostarczyć również w formie oryginału w formie pisemnej na adres Ministerstwo Zdrowia ul. Miodowa 15; 00-952 Warszawa). Przesyłka powinna zawierać w tytule zapis "Zbędne/Zużyte składniki majątku ruchomego" wraz z numerem sprawy.

Jeśli chętnych będzie więcej, ich wnioski rozpatrywane będą według kolejności nadesłania. Aby nie brać kota w worku, można wybrać się na rekonesans do resortu zdrowia przy Miodowej 15. Taką wycieczkę trzeba jednak uzgodnić telefonicznie z sekretariatem.

d1luk2e

Źródło: rynekzdrowia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1luk2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1luk2e
Więcej tematów