Trwa ładowanie...

Płomienne przemówienie Kaczyńskiego. Prezes omówił wiele ważnych kwestii

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego podczas sobotniego kongresu Prawa i Sprawiedliwości jest szeroko komentowane w mediach. Prezes PiS przykuł uwagę nie tylko doskonałą umiejętnością przemawiania bez kartki, ale przede wszystkim tematami, które poruszył.

Share
Płomienne przemówienie Kaczyńskiego. Prezes omówił wiele ważnych kwestii Źródło: AFP
d362k4r

Prezes PiS odniósł się do kwestii bezpieczeństwa Polski. Podkreślał, że ochrona obywateli jest jedną z kluczowych spraw dla partii rządzącej, dlatego należy zwiększyć polską armię. - Musimy mieć armię dużo większą, za to dowództwo jedno - stwierdził Kaczyński.

W kwestii polityki zagranicznej zaznaczył, że niewiele się zmieni. Współpraca międzynarodowa nadal będzie opierać się na dwóch filarach: UE i NATO. - Popieraliśmy wejście do UE, jako PiS, także wtedy, kiedy było referendum (akcesyjne). Krótko mówiąc, nikt nam nie może zarzucić, bo to nam się wmawia, antyeuropejskości - powiedział prezes PiS.

W temacie przyjmowania uchodźców Jarosław Kaczyński ma jasne i jednoznaczne zdanie. - Nie eksploatowaliśmy państw, z których uchodźcy przyjeżdżają do Europy, nie korzystaliśmy z ich siły roboczej i nie zapraszaliśmy ich do Europy; Mamy pełne moralne prawo powiedzieć "nie" przyjmowaniu uchodźców - stanowczo ogłosił.

d362k4r

Prezes wspomniał również o sukcesie programu 500+, który pomógł wielu osobom i jest wg. Kaczyńskiego doskonałym przykładem wyrównywania szans dla wszystkich Polaków przez Prawo i Sprawiedliwość. Zapewnił również, że planach jak najszybszego wprowadzenia w życie programu Mieszkanie plus. - W listopadzie będzie ocena rządu, która o w dużej mierze będzie oceną z realizacji tego programu - zapewnił.

Szef partii rządzącej odniósł się do reformy edukacji wprowadzanej przez jego partię. Kaczyński chce, aby każdy maturzysta miał odpowiednie rozeznanie kulturowe. Pomóc w tym miałoby wprowadzenia do programu nauczania estetyki.

Ponadto wspomniał, że Prawo i Sprawiedliwość zamierza przywrócić 50 procent ulgi dla artystów. - Piękno jest częścią wspólnoty, poczucie piękna jest częścią wspólnoty, my to szanujemy i będziemy szanować, ale z całą pewnością nie będziemy finansować ze środków publicznych obcej polityki historycznej, wymierzonej przeciwko Polsce - mówił prezes PiS.

d362k4r

Podniesiony został również problem reformy sądownictwa, która jego zdaniem koniecznie musi zostać przeprowadzona. - Sądy pozostały w istocie jak w PRL, mutowały przez ten czas, ale są kontynuacją. Ze wszystkimi tego fatalnymi skutkami - mówił. - To musi być zmienione - zaznaczył.

Prezes PiS wspomniał również o pomocy ludziom mieszkającym na wsi, którzy zmagają się z szeregiem problemów. Rozwiązaniem byłaby ustawa o gospodarstwie rolnym, która obejmowałaby zmiany w systemie ubezpieczeń, uregulowaniu kwestii szkód łowieckich czy budowania farm.

Wystąpienie szefa partii rządzącej skomentowali internauci. Wielu z nich było pod wrażeniem przygotowania prezesa.

d362k4r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d362k4r
d362k4r
Więcej tematów