Trwa ładowanie...

Płock: koparka uszkodziła gazociąg. Ewakuacja w centrum miasta

Zamknięta ulica, ewakuacja ludzi z pobliskich domów mieszkalnych i firm - to efekt uszkodzenia przez koparkę gazociągu w centrum Płocka. W akcji ratowniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej.
Share
W akcji ratowniczej wzięło udział 7 zastępów straży pożarnej
W akcji ratowniczej wzięło udział 7 zastępów straży pożarnejŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d1u8wwx

Około 8.30 rano straż pożarna w Płocku otrzymała zgłoszenie o uszkodzeniu gazociągu przy al. Jachowicza. Natychmiast zdecydowano o ewakuacji pobliskich domów mieszkalnych i firm. Zamknięto dopływ gazu i energii elektrycznej.

Zablokowano także przejazd al. Jachowicza, główną arterią przelotową miasta, która stanowi fragment drogi krajowej nr 61. Policja kierowała kierowców m.in. na objazd ul. Obrońców Płocka 1920 r.

d1u8wwx

Okazało się, że gazociąg uszkodziła koparka, która pracowała przy budowie ścieżki rowerowej.

Około godziny 9 udało się ratownikom opanować sytuację. Po 10 mieszkańcy mogli już wrócić do swoich domów. Otwarto także przejazd al. Jachowicza.

Rzecznik Polskiej Spółki Gazowniczej Artur Michniewicz poinformował portal wyborcza.pl, że z powodu awarii gazu pozbawionych zostało 680 odbiorców.

d1u8wwx

- Na miejsce pojechał nasz mistrz, który oceni, co zostało zniszczone. Jeśli tylko sam gazociąg, zostanie nałożona opaska zaciskowa i za kilka godzin gaz znów popłynie. Takich zgłoszeń w sezonie, kiedy pracują na róznych budowach koparki, mamy ok. 50 dziennie i dobrze radzimy sobie z usuwaniem awarii. Gorzej, jeśli robotnicy zerwali węzeł gazowy, wtedy to zdecydowanie poważniejsza sprawa - stwierdził w rozmowie z portalem Michniewicz.

Źródło: dziennikplocki.pl, wyborcza.pl, rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1u8wwx

Podziel się opinią

Share
d1u8wwx
d1u8wwx
Więcej tematów